Pielgrzymka do Matki Najświętszej w Piekarach Śląskich

2015/10/2

19 września 2015 r., członkowie i sympatycy Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Opolu wybrali się na wyjazdowy „Dzień Formacji Katolicko-Społecznej” do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich.

Temat spotkania  – „Rodzina Bogiem silna” – korespondując z tegorocznym hasłem Stowarzyszenia, został zaprezentowany przez ks. dr. Leonarda Makiolę (asystenta Stowarzyszenia Diecezji Opolskiej) podczas mszy świętej w bazylice piekarskiej, w której uczestniczyli również Członkowie Oddziałów z Katowic i Tych. W kazaniu ks. Leonard nawiązał do doświadczeń rodzinnych prymasa Augusta Hlonda i ich wpływu jaki wywarły na religijność przyszłego biskupa. W dalszej części dnia formacyjnego, przewodniczący Oddziału z Katowic, Krzysztof Chwolik, w formie krótkiej refleksji, zwrócił uwagę na siłę jaką ma rodzina w kształtowaniu postaw i wartości, którymi wykazywał się August Hlond od lat młodości, przez ordynowanie Kościołem katowickim, aż do pełnienia funkcji Prymasa Polski.

Cała grupa zwiedziła z przewodnikiem sanktuaryjnym bazylikę i muzeum, a także udała się na krótki spacer po Kalwarii Piekarskiej – zalesionym wzgórzu, na którym znajdują się wybudowane stacje drogi krzyżowej i kapliczki różańcowe. W drodze powrotnej, punktem zwiedzania była zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach.

Zdjęcia i tekst: Szymon Antończyk

pgw

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#August Hlond #civitas christiana #formacja katolicko-społeczna #Opole #pielgrzymka #Rodzina bogiem silna
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej