Ukraina zaatakowna przez Moskwę. Wezwanie do modlitwy o pokój

2022/02/24
AdobeStock 482628310
Źródło: Adobe Stock

Dziś nad ranem wojska rosyjskie zaatakowały największe miasta Ukrainy, włącznie ze stolicą kraju Kijowem oraz, położonym blisko granicy z Polską, Lwowem. W ataku biorą udział także wojska białoruskie.

Nastąpił skonsolidowany atak na lądzie i wodzie oraz w przestrzeni powietrznej i cybernetycznej. Siły zbrojne Rosji atakują infrastrukturę wojskową Ukrainy, jej obiekty lotnicze, obrony przeciwlotniczej oraz lotniska wojskowe. Jak zapewnia Ministerstwo Obrony Rosji „ludności cywilnej nic nie grozi”. Mimo to media donoszą o pierwszych ofiarach śmiertelnych i rannych wśród cywilów.

Prymas Polski, abp Wojciech Polak, zaapelował o wytrwałą modlitwę w intencji pokoju i zakończenia wojny na Ukrainie: Prośmy z głębi naszych serc o dar pokoju i pojednania, o powstrzymanie konfliktów, przede wszystkim o to, aby Bóg dał światło w umysły i odwagę w serca, abyśmy dążyli do pokoju, aby widmo wojny i zagrożenia, widmo cierpienia tylu tysięcy ludzi zostało Bożym miłosierdziem i Bożą łaską powstrzymane. Ufam, że dzięki tej wspólnej i wytrwałej modlitwie uda się wojnę powstrzymać. Bądźmy w tej modlitwie wytrwali.

Do modlitwy wzywa też Przewodniczący Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański prosi o modlitwę o pokój w Europie słowami św. Jana Pawła II:

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Obdarz nas pokojem!

Abp Światosław Szewczuk, zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, zaapelował: Wzywam wszystkich ludzi dobrej woli, aby nie ignorowali cierpienia narodu ukraińskiego, spowodowanego rosyjską agresją wojskową. Jesteśmy narodem miłującym pokój. I właśnie dlatego jesteśmy gotowi go bronić i o niego walczyć. Dziś wołamy w modlitwie do Wszechmogącego Stwórcy, ze szczególnym apelem o mądrość dla tych, którym powierzono podejmowanie ważnych dla społeczeństwa decyzji, w których rękach spoczywa los ludzkości. Prosimy Ojca Niebieskiego o pomoc w przywróceniu sprawiedliwego pokoju na ziemi ukraińskiej.

Źródła:
tvp.info
ekai.pl

/mdk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#wojna Ukraina #Putin #Lwów #Kijów #modlitwa o pokój #abp Stanisław Gądecki #abp Wojciech Polak #abp Światosław Szewczuk
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej