Ustanowiono nagrodę im. sługi Bożej Wandy Malczewskiej!

2022/05/5
3E Civitas Slajder
Czcigodna Służebnica Boża Wanda Malczewska (ujęcie medalionowe)

15 maja 2022 roku obchodzona będzie 200. rocznica urodzin mistyczki i wizjonerki z Radomia, sługi Bożej Wandy Malczewskiej. W ramach obchodów w Sejmie, 13 maja br., odbędzie się konferencja Wanda Malczewska. Miłość Boga i Ojczyzny, a  dwa dni po niej ,w kościele św. Jana Chrzciciela w Radomiu, zostanie wręczona nagroda im. sługi Bożej Wandy Malczewskiej.

Celem nagrody będzie uhonorowanie osób oraz instytucji wyróżniających się w pracy oświatowej, społecznej i dobroczynnej na rzecz podniesienia poziomu i jakości życia, zgodnie z postawą sługi Bożej Wandy Malczewskiej.

Nagroda przyznawana będzie za wsparcie osób w trudnej sytuacji życiowej i działania na rzecz pełniejszego włączenia w struktury społeczne, za wpieranie rodzin i budowanie więzi w lokalnych środowiskach, za propagowanie postaw patriotycznych i pomnażanie bogactwa narodowego, za działalność wychowawczą, edukacyjną i pomoc w rozwoju duchowym oraz za tworzenie filarów życia społecznego w oparciu o wartości chrześcijańskie - mówi biskup Piotr Turzyński.

Nagroda będzie przyznawana każdego roku, 15 maja, w rocznicę urodzin Wandy Malczewskiej podczas Mszy św. przez Akcję Katolicką Diecezji Radomskiej, Klub Inteligencji Katolickiej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Stowarzyszenie „Młyńska” Verum Bonum Pulchrum. Patronat nad nagrodą sprawuje Biskup Radomski Marek Solarczyk. Nagrodę stanowi statuetka przedstawiająca postać Wandy Malczewskiej.

/em

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Wanda Malczewska #Radom #nagroda #Nagroda im. sługi Bożej Wandy Malczewskiej
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej