W niedzielę "Procesja Różańcowa za Polskę"!

2022/05/10
Beztytulu
Grafika: www.rozanieczazyciem.pl

W niedzielę 15 maja w Warszawie odbędzie się "Procesja Różańcowa za Polskę". Organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy za Ojczyznę i wynagradzania za grzechy przeciwko życiu. Procesja, która przejdzie przez centrum miasta, rozpocznie się w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli.

Warszawska Procesja Różańcowa za Polskę jest kolejną odsłoną tej wyjątkowej formy modlitwy w intencji Ojczyzny. Procesja będzie także wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy przeciwko życiu. Organizatorzy wskazują, że tegoroczna procesja ulicami stolicy będzie miała szczególny wymiar, bowiem odbędzie się 15 maja – pomiędzy świętem Matki Bożej Łaskawej, patronki Warszawy, a świętem św. Andrzeja Boboli.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15:00 tuż przed Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61. Procesja Różańcowa przejdzie aż na Plac Zamkowy. O 17:30 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Starym Mieście odbędzie się Msza święta dziękczynna.

Procesja Różańcowa za Polskę to wydarzenie bez precedensu, które ma na celu zwrócenie uwagi na bardzo ważne sprawy. Przede wszystkim chodzi o konieczność zadośćuczynienia za grzechy przeciwko życiu. Aborcja jest dziś w Polsce i na świecie promowana i nazywana „zwykłym zabiegiem”. Coraz popularniejsza jest również bardzo niebezpieczna aborcja farmakologiczna. W tej sytuacji jako katolicy chcemy modlić się w intencji ustania tej „pandemii aborcji” – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

O szczegółach wydarzenia można przeczytać na stronie www.rozanieczazyciem.pl

 

Opracowano na podstawie: ekai.pl

/em

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#św. Andrzej Bobola #różaniec #Procesja Różańcowa za Polskę #KAI #Warszawa
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej