Warszawa: Relacja z warsztatów Moje pierwsze kroki w zarządzaniu przedsiębiorstwem - od czego nie zaczynać?

2021/09/30
Przedsiebiorstwa Ecivitas slajder

Uczestników warsztatu „Moje pierwsze kroki w zarządzaniu przedsiębiorstwem - od czego nie zaczynać?” w ramach V Festiwalu KNS przywitał Kamil Sulej z „Civitas Christiana”. Podkreślił, iż działania te, mają na celu propagowanie Katolickiej Nauki Społecznej oraz przekazanie praktycznej wiedzy - tak by uniknąć błędów w pierwszym etapie zakładania działalności.

Od czego zacząć swój biznes?

Tegoroczny III blok warsztatów festiwalu to: praktyczny wzór wyjściowy oraz dobre wskazówki w podjęciu drogi do własnego biznesu. Warsztaty odbyły się 25 września online, adresowane były do osób, które chcą zdobyć, poszerzyć wiedzę i podnieść swoje kompetencje, a przede wszystkim do tych, którzy myślą o założeniu własnej działalności gospodarczej.

Prowadzenie firmy gwarantuje większą swobodę, jednak to właśnie przedsiębiorca musi zadbać o szereg spraw, o których nie musi myśleć pracownik. Wiele osób obawia się formalności związanych z samym założeniem biznesu, jak i jego prowadzeniem. Pandemia spowodowała na rynku pracy sytuację trudną, często wymuszając zmianę drogi zawodowej i przebranżowienie się, po wielu latach stabilnej pracy. Wychodząc na przeciw tym aspektom, warsztaty prowadzili eksperci w trzech tematach:

1. Liczy się pomysł – gdzie szukać inspiracji? – głos zabrał p. Robert Tarantowicz, lider, influencer, mentor, inwestor oraz Prezes Honya i ExChord SA.

2. Jakie kroki podjąć, aby zarejestrować naszą działalność? - w tym temacie warsztat prowadziła główna księgowa z wieloletnim doświadczeniem p. Anna Rybak.

3. Prawne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej - aspekty prawne działalności gospodarczej przybliżyła radca prawny p. Joanna Szmigielska.

/uk

Gozdziewicz Ewelina

Ewelina Goździewicz

Członek Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#warsztaty #biznes
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej