Wielkanocne spotkanie „Civitas Christiana” i pracowników Grupy Inco

2018/03/27
dsc09859.jpg

We wtorek, 27 marca br., w Warszawie odbyło się spotkanie świąteczne Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” i spółki Grupa Inco, przedstawicieli poszczególnych oddziałów w Polsce, a także pracowników.

Spotkanie zainaugurował asystent kościelny „Civitas Christiana”, ks. dr Dariusz Wojtecki:

– Istotą chrześcijaństwa, promieniującą z męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa jest miłość. Bóg z miłości stworzył człowieka i przez miłość człowiek w swoim życiu musi wrócić do Niego. Wierzę, że jesteśmy na dobrej drodze. Stąd również i moje życzenia.

Spośród wielu rzeczy, które można policzyć, tak naprawdę one się nie liczą. Wiele z tych, których policzyć nie można, naprawdę się liczą. Więc chciejmy dobrze liczyć w naszym życiu!

Życzę całemu środowisku podejmującemu wysiłek tworzenia w sobie i wokół siebie miasta Bożego – civitas christiana, aby czas Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego, był doświadczeniem oczyszczenia serca i umysłu. By w świetle męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa odnaleźć siebie i wrócić jeszcze bardziej do Boga. Widzieć to, co naprawdę się w życiu liczy.  By odnaleźć właściwy rytm, żyć z pasją, prościej i uważniej. Błogosławionego Świętego Triduum i pięknych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Następnie przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, Tomasz Nakielski skierował do uczestników spotkania słowa życzeń w imieniu władz Stowarzyszenia i Spółki:

– Kto chociaż trochę przybliży się do tajemnicy Wielkanocy, ten chociaż w małym procencie zrozumie sens swojego istnienia. Życzę, aby każdemu z nas udało się w te Święta Wielkanocne przez Eucharystię, kontemplację lub spotkanie z najbliższymi przybliżyć do tajemnicy swojej egzystencji. Niech Światło, które płynie ze Zmartwychwstania – towarzyszy nam na naszych codziennych drogach. Triduum Paschalne jest jak poemat. Potem czeka nas proza życia codziennego. Pamiętajmy, lekarstwem na prozę życia nie jest prozac, ale poezja Wielkiejnocy.

 

Ks. dr Dariusz Wojtecki dokonał poświęcenia pokarmu wielkanocnego. Po wzajemnej wymianie serdeczności oraz świątecznych życzeń, gości zaproszono do wspólnego posiłku.

 

mak

Kowalczyk Marta v2

Marta Kowalczyk

Filolog. Członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#ks. Dariusz Wojtecki #slider #Tomasz Nakielski #Triduum
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej