Wrocław: Maraton bez wyścigów

2017/04/5
dscn1435.jpg

3 kwietnia w kościele św. Jadwigi w klasztorze sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej, wrocławski Oddział „Civitas Christiana” wspólnie z gospodyniami miejsca, zorganizował po raz drugi Maraton Czytania Biblii. Jak podkreślili organizatorzy celem była zachęta do wspólnych rozważań, do spotkania z żywym Słowem Bożym.

Maraton zrodził się z pomysłu zorganizowania dodatkowej inicjatywy dla uczniów oraz katechetów biorących udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej, jak i popularyzacji czytania Pisma Świętego. Poprzez swoją inicjatywę organizatorzy chcą pokazać jak, czytając Pismo Święte wychodzić  poza, sztywne mentalnie, ramy. Akcja pokazuje, iż poza liturgicznym kontaktem ze Słowem Bożym, można a wręcz warto w sytuacjach życia codziennego sięgać po Pismo św. W autobusie, w kawiarni czy podczas wieczornego Maratonu Biblijnego.

Spotkanie rozpoczęto wspólną modlitwą, Nabożeństwem Słowa Bożego, które poprowadził Paulin,
o. Maksymilian Stępień. „Otwórzcie się, medytujcie, pozwólcie Słowu Bożemu wniknąć do waszych serc” – zachęcał o. Maksymilian. I taką zachętą stał się Maraton. Ludzie pełni obaw, świadomi swoich kompleksów, przełamali wstyd, i obawę że nie czytają odpowiednio sprawnie, wyszli przed ołtarz i dali piękne świadectwo. Jezus moim Panem, jego Słowami pragnę żyć.

Uczestnikami Maratonu była młodzież szkół ponadgimnazjalnych, katecheci, członkowie Stowarzyszenia, sympatycy, wspólnota urszulańska oraz mieszkańcy. W tym roku pochylono się nad lekturą Księgi Daniela oraz Apokalipsy św. Jana, które stanowią zakres merytoryczny tegorocznej XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Duże zainteresowanie zmusiło organizatorów to skrócenia czasu lektury przypadającego na pojedynczego uczestnika. To pokazuje jak ważnym staje się pragnienie zgłębiania Słowa Bożego.

Zapraszamy za rok!

Estera Ryczek

 

Szczesny Szymon

Szymon Szczęsny

Historyk, ekonomista, podróżnik. Członek Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Apokalipsa św. Jana #Biblia #Civitas Christiana Wrocław #Estera Ryczek #Księga Daniela #o. Maksymilian Stępień #OKWB
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej