Narodowy Dzien Zycia 8

Wspomnienie JE Ks. Bp Bogdana Wojtusia

2020/10/20

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jego Ekscelencji Księdza Biskupa seniora Bogdana Wojtusia, który inspirował i otaczał swą opieką działania realizowane przez nasze Stowarzyszenie.

W uznaniu ogromnego dorobku naukowego i duszpasterskiego Księdza Biskupa, podczas obchodów Narodowego Dnia Życia w Gnieźnie w 2016 roku, Biskup Wojtuś został uhonorowany Złotą Odznaką Honorową Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Jak podkreślał w laudacji Prezes Zarządu, p. Maciej Szepietowski, doceniono wieloletnią posługę kapłańską i biskupią na rzecz wartości rodzinnych, małżeństwa budowanego na zasadach ewangelii, a także niezłomności w obronie życia, która towarzyszyła Biskupowi Wojtusiowi od początku posługi duszpasterskiej. Jak mówił sam Ksiądz Biskup, za obronę wartości życia szczególnie cenił nasze środowisko.

Biskup senior brał również udział w pielgrzymkach, konkursach dla młodzieży i innych inicjatywach organizowanych przez nasze Stowarzyszenie. Był świadkiem życia i wielkim propagatorem myśli naszego Patrona - Prymasa Wyszyńskiego. Szczególnie zapamiętamy Jego udział w filmie promującym cykl debat „Prymas Wyszyński na dziś”, realizowanym kilka miesięcy temu przez Region Poznań.

,,Umieć przebaczać, to tak bardzo potrzebne na nasze czasy. Prymas Wyszyński umiał przebaczać największym wrogom i tego powinniśmy się od Niego uczyć – mówił Ksiądz Biskup w filmie.

Takim uśmiechniętym Go zapamiętamy:

© Civitas Christiana 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej