Wyróżnienie Benemerenti dla dzieła Lasek

2022/01/17
people g98950a27a 1920
Źródło: pixabay.com

Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach zostało uhonorowane za "ofiarną służbę niewidomym i słabowidzącym, prowadzenie nowoczesnych placówek edukacyjnych i rehabilitacyjnych i owocną współpracę osób świeckich i konsekrowanych".

Odznaczenie honorowe Benemerenti ustanowione zostało przez papieża Grzegorza XVI w 1832 roku i przyznawane jest za długoletnie i wyjątkowe zasługi dla Kościoła katolickiego. 

Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się 15 stycznia w katedrze polowej Wojska Polskiego. Ceremonia wręczenia nagród ze względu na pandemię transmitowana była na stronach internetowych Ordynariatu Polowego oraz katedry polowej Wojska Polskiego. Podczas uroczystości odczytany został komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce o nominacji bp. Wiesława Lechowicza, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej, na biskupa polowego Wojska Polskiego.

Jest to wyróżnienie dla wszystkich osób, które na co dzień pomagają osobom niepełnosprawnym. Osoba niewidoma ma takie same plany, marzenia, jak osoba widząca. Naszym zadaniem jest danie jej narzędzi, towarzyszenie i wspieranie 

- powiedział Paweł Kacprzyk, prezes Towarzystwa Opieki nad  Ociemniałymi, odbierając statuetkę Benemerenti.

 

Źródło:gosc.pl

/ut

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#wyróżnienia #nagroda #Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej