XIV Marsz Świętości Życia

2019/4/8
20190407-124517.jpg

W niedzielę 7 kwietnia Krakowskim Przedmieściem przeszedł XIV Marsz Świętości Życia. Tegorocznym hasłem były słowa „Tato to ja!”, zwracające uwagę na rolę ojcostwa w rodzinie. 

Marsz obu warszawskich diecezji poprzedziły Msze święte. Jedna odbywała się w archikatedrze warszawskiej pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, druga w katedrze św. Floriana na Pradze pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego.

“Tato to ja!” – tak brzmi tegoroczne hasło Marszu Świętości Życia.

– Zwracamy tym hasłem uwagę na to, jakie są zadania ojca w rodzinie; jakie są wyzwania mężczyzny w małżeństwie i jako ojca wobec dzieci w procesie wychowawczym. Niech się ojcowie dziś pokażą i przedstawią, bo wychowanie jest “kulawe”, gdy brakuje w nim ojca – powiedział tuż przed startem manifestacji na placu Zamkowym kard. Nycz.

Natomiast biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński, który przyprowadził uczestników manifestacji z katedry na Pradze, dodał, że każdy ojciec jest niezwykłym darem.

fot. Agnieszka Zalewska

Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana” oddział w Warszawie wraz ze wspólnotą Woda Życia i innymi wolontariuszami zajmowali się podczas marszy dystrybucją balonów. Członkowie Stowarzyszenia wzięli również udział w samym pochodzie.

Idea Marszu Świętości Życia związana jest z obchodzonym w Kościele 25 marca Dniem Świętości Życia. Jego trasa wiedzie od Kolumny Zygmunta na placu Zamkowym przez Krakowskie Przedmieście do bazyliki Świętego Krzyża.

/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#25 marca #Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana #Marsz Świętości Życia #slider #świętość życia #życie
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej