Z Prymasem Wyszyńskim w stolicy

2016/10/8
igp0275.jpg

Do rywalizacji podczas I Gry Miejskiej Z Prymasem Wyszyńskim w stolicy, zorganizowanej 15 września 2016 r. przez Oddział Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” w Warszawie, przystąpiło 13 drużyn.

 W wydarzeniu wzięło udział ponad 65 osób, głównie uczniowie szkół średnich i gimnazjalnych. Uczestnicy rozpoczęli zmagania na placu Piłsudskiego. Następnie czekały na nich różne wyzwania, m.in. wielkoformatowa prymasowska układanka przy kościele św. Anny, happening przy pomniku Stefana Wyszyńskiego na Krakowskim Przedmieściu, projekcja filmu w kościele dolnym Świętego Krzyża, zagadka muzyczna przy archikatedrze św. Jana, kalambury w wirydarzu Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża przy ul. Piwnej.

Drużyny reprezentowały wysoki i wyrównany poziom rywalizacji oraz zaangażowania. Najlepszymi okazali się Pomarańczownicy z Gimnazjum nr 18 im. Ignacego Paderewskiego w Warszawie oraz Logistycy z Zespołu Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1 w Warszawie.

Na koniec przemówiła Iwona Czarcińska z Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Pani Iwona podzieliła się osobistym wspomnieniem ze swojego pierwszego spotkania z Księdzem Prymasem. W sposób szczególny zwróciła uwagę na jego otwartość na młodzież, szacunek wobec kobiet oraz głęboką odpowiedzialność za głoszone słowo.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok!

Agnieszka Zalewska

pgw

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#gra miejska #gra uliczna #Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie #Iwona Czarczińska
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej