Za nami XIV Spotkanie Młodych z Biblią!

2021/5/14
9indeks v2
Foto: Łukasz Burzyński

13 maja 2021 r., w 40. rocznicę ocalenia życia św. Jana Pawła II, na Jasnej Górze odbyło się XIV Spotkanie Młodych z Biblią. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, w wydarzeniu wzięli udział jedynie przedstawiciele organizatorów, uczestników i katechetów Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, ale całe wydarzenie było też transmitowane.

Obchody rozpoczęła Msza św. dziękczynna z udziałem uczestników i organizatorów Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Wśród reprezentacji Stowarzyszenia była też p. Anna Rybak, członkini Zarządu.

Hierarcha pozdrowił uczestników „Spotkania z Biblią” i przypomniał, że poprzez karty Pisma Świętego spotykamy się z żywym Bogiem. Skierował do nas też słowa św. Jana Pawła II: – Nawet sami nie zdajecie sobie sprawy z tego, jak jesteście piękni, gdy pozostajecie w świetle słowa Bożego i w tajemnicy Eucharystii.

Po Mszy św. podjęliśmy dziękczynną modlitwę różańcową za dar życia św. Jana Pawła II. Potem delegacja złożyła kwiaty pod Jego pomnikiem, a także przy pomniku kard. Stefana Wyszyńskiego z błaganiem o błogosławione owoce Jego beatyfikacji dla kościoła w Polsce i Ojczyzny. Do domów wróciliśmy przepełnieni wiarą, nadzieją i dobra atmosferą.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia!

 

/mwż

Marta Witczak Zydowo

Marta Witczak

Politolog, publicystka, podróżniczka. Sekretarz redakcji kwartalnika "Civitas Christiana".

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Spotkanie Młodych z Biblią #Biblia #OKWB #św. Jan Paweł II #kard. Stefan Wyszyński
© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej