Zakończenie roku pracy oddziałów w Chojnicach i Czersku

2015/6/26

Tradycyjnie  pod koniec czerwca ponad 60 osób członków i sympatyków  Stowarzyszenia z Chojnic i Czerska spotkało się  w Czernicy.

Ta niewielka wieś na Kaszubach, nad Brdą jest miejscem szczególnym, gdyż na tym odcinku Brdy pływał kajakiem św. Jan Paweł II w 1953 i 1966r. Upamiętnia to kapliczka poświęcona tym wydarzeniom.

Zaproszenie na to spotkanie przyjęli: ks. prof. Edmund Chrzanowski, który swoimi wykładami bardzo wspiera nasze środowisko oraz ks. Henryk Cyżana, wieloletni opiekun Oddziału Chojnickiego, który jeżeli tylko pozwala na to zdrowie włącza się w nasze inicjatywy, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.

Po modlitwie  przy kapliczce, uczestnicy zaśpiewali ulubioną “Barkę” św Jana Pawła II. Ks. prof. Edmund Chrzanowski przedstawił kilka refleksji związanych z osobą św. Jana Pawła, nawiązując do słów naszego wielkiego świętego “budujcie Civitas Christiana”. Podkreślił znaczenie Centrum Myśli Jana Pawła II zachęcając do pogłębiania swojej wiedzy i znajomości pism Jana Pawła II. Spotkanie nie mogło się też odbyć bez tradycyjnej chrześcijańskiej agapy chociaż w nowej odsłonie w postaci grilla. Na koniec przy akompaniamencie gitary wspólnie zaśpiewaliśmy kilka znanych piosenek. Pożegnaliśmy się wspólnym odśpiewaniem pieśni “Zapada zmrok…”  z  nadzieją na spotkanie w przyszłym roku.

Maria Beger

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Chojnice #civitas christiana #Czersk #ks. Edmund Chrzanowski #ks. Henryk Cyżana
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej