Zaproszenie do oglądania transmisji ze spotkania "Spotkania Jasnogórskie. Misterium trwania"

2022/11/29
Spotkania Jasnogorskie3 v2

Już dziś o 18.30 w Sali Papieskiej na Jasnej Górze odbędzie się spotkanie pt. Spotkania Jasnogórskie. Misterium trwania. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nim osobiście zapraszamy do oglądania bezpośredniej transmisji z tego wydarzenia:

Tytuł został zaczerpnięty z listu Prymasa Wyszyńskiego do pisarza Jana Dobraczyńskiego, którego błogosławiony poprosił o napisanie książki na Jubileusz 600-lecia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

Kard. Wyszyński podkreślał, że w dziele nie chodzi jedynie o opisanie dziejów Obrazu, ale o odtworzenie mocy jego oddziaływania na duchową formację małych czy wielkich Polaków. - Tu trzeba stworzyć coś więcej, trzeba wniknąć w przedziwne misterium trwania Pani Jasnogórskiej - pisał Prymas i dodawał, że „to wniknięcie w jasnogórskie misterium trwania przyczyni się do przezwyciężenia deflacji społecznej, jaka opanowuje coraz szersze kręgi naszej inteligencji”.

Powstała książka „Spotkania Jasnogórskie”, której nowe wydanie wiąże się z przeżywaną w tym roku 640. rocznicą obecności Obrazu Maryi na Jasnej Górze.

29 listopada to data o specjalnym znaczeniu, gdyż mija 70 lat od podania wiadomości o wyniesieniu przez papieża Piusa XII abp. Stefana Wyszyńskiego prymasa Polski do godności kardynała. Działo się to w 1952 r.

Organizatorami są: Jasna Góra, Fundacja „Civitas Christiana”, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz Instytutu Prymasa Wyszyńskiego.

/mdk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Spotkania Jasnogórski. Misterium Trwania #Spotkania Jasnogórskie #Wyszyński #Jan Dobraczyński #Jasna Góra
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej