Żary. Pielgrzymka Osób Chorych i Niepełnosprawnych, Głogów 2013

2013/06/28

W  sobotę 8 czerwca 2013 r. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Żarach zorganizowało wyjazd na Pielgrzymkę Osób Chorych i Niepełnosprawnych.

Pamiątkowe zdjęcie z pielgrzymki z bp. Tadeuszem Lityńskim
Pamiątkowe zdjęcie z pielgrzymki z bp. Tadeuszem Lityńskim

W pielgrzymce uczestniczyło 70 osób, w tym 45 uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym (część z uczniów porusza się na wózkach inwalidzkich – niepełnosprawność sprzężona) z Zespołu Szkół Specjalnych w Żarach. Pozostali uczestnicy pielgrzymki to rodzice dzieci, rodzeństwo, opiekunowie i wolontariusze wspierający uczniów na wózkach inwalidzkich. Głogów przywitał wszystkich przepiękną pogodą, tak że wszyscy mieli okazję uczestniczenia we Mszy świętej odprawionej na zewnątrz kolegiaty. Po twarzach uczniów, rodziców i opiekunów widać było radość i podniosłość, oraz skupienie w chwili zadumy nad słowami homilii abp. Zygmunta Zimowskiego. Uczestnictwo w pielgrzymce pozwoliło uwierzyć osobom potrzebującym pomocy i wsparcia (uczniom, rodzicom i opiekunom), że udział we wspólnej modlitwie w gronie osób o takich samych problemach daje wsparcie duchowe i nadzieję na przyszły dzień, a także siłę do pokonywania trudności i choroby. Po Mszy świętej wszyscy mieli możliwość wysłuchania koncertu, obejrzenia występów oraz uczestniczenia w poczęstunku przygotowanym przez KGHM Polska Miedź S.A.

Pielgrzymce i dziękczynieniu przewodniczył abp Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia
Pielgrzymce i dziękczynieniu przewodniczył abp Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia

W imieniu wszystkich uczestników żarskiej grupy pragniemy gorąco pogratulować za 10 lat istnienia i działania Domu Uzdrowienia Chorych w Głogowie, za przybliżenie sylwetki i działalności kapłana, apostoła chorych, bł. ks. Luigiego Novarese. Pragniemy również podziękować z profesjonalną organizację uroczystości, podczas której każda osoba chora, niepełnosprawna poczuła się bardo ważna.

Dzieci i opiekunowie uczestniczą w uroczystej Mszy św.
Dzieci i opiekunowie uczestniczą w uroczystej Mszy św.

Opiekunowie grupy: Piotr Jankowiak, Mirosława Świerk (ec)

 

 

 

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#chorych #christiana #głogów #niepełnosprawni #pielgrzymka #żary
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej