Kraków: Wdzięczność i nadzieja!

2016/10/24
sam4523.jpg

Dziękczynienie za łaskę Chrztu Świętego i ponad 1000-letnią kulturę chrześcijańską w trwającym Roku Miłosierdzia stanowiły intencje zgromadzonych 22 października na Eucharystii członków krakowskiego Oddziału Okręgowego Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana”. Mszy św. w kaplicy Faustyny Kowalskiej w łagiewnickiej bazylice przewodniczył ks. prał. Franciszek Ślusarczyk.

Eucharystii przewodniczył ks. prałat Franciszek Ślusarczyk / fot. Bożena Pruska
Eucharystię sprawował w kaplicy Faustyny Kowalskiej ks. prałat Franciszek Ślusarczyk / fot. Bożena Pruska

W homilii ks. prał. Ślusarczyk nawiązał do przeżywanego w całym Kościele Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Kaznodzieja zachęcał do odważnego i pokornego stanięcia w prawdzie przed Panem, by skorzystać z wielkiej łaski tego czasu. – Przeżywamy Rok Miłosierdzia, a więc czas łaski, która może dotrzeć do każdego, kto zdobędzie się na pokorę i odwagę, aby stanąć przed Bogiem w duchu i prawdzie, by spełniła się ta obietnica, którą wyraził św. Jan Paweł II podczas konsekracji łagiewnickiej świątyni, że w miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! – przypomniał ksiądz prałat.

Nasze spotkanie to także niezwykła okazja do wyrażenia wdzięczności, a zarazem nadziei – zauważył ks. prał. Ślusarczyk – Wdzięczności za wszelkie dobro, które rodzi się z otwartości na Bożą mądrość i skuteczną współpracę z ludźmi dobrej woli, byśmy prawdziwie tworzyli civitas christiana, a więc społeczność, wspólnotę ludzi, dla których Chrystus jest Mistrzem i Nauczycielem, najlepszym Przewodnikiem na drogach miłosierdzia. Dlatego chcemy z ufnością i nadzieją patrzeć ku przyszłości.

Po Mszy św. uczestnicy przeszli do Centrum św. Jana Pawła II “Nie lękajcie się!”, gdzie zwiedzili Sanktuarium i Muzeum św. Jana Pawła II.

Bożena Pruska

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Civitas Christiana Kraków #ks. Franciszek Ślusarczyk
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej