Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości dla członków radomszczańskiego “Civitas Christiana”

2018/12/15
zdjecie-1.jpg

Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości, nadane przez premiera Mateusza Morawieckiego, wręczył 11 grudnia w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim wicewojewoda Karol Młynarczyk. Wyróżnienie przyznano trzydziestu najbardziej zasłużonym mieszkańcom województwa łódzkiego. Medalami uhonorowani zostali również członkowie Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana”: Tadeusz Olczyk, przewodniczący zarządu oddziału radomszczańskiego, Jacek Łęski oraz Danuta Zawadzka. W uroczystości brała udział poseł Anna Milczanowska, członkini Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” w Radomsku.

– Wręczyłem te odznaczenia w roku szczególnym, w roku święta narodowego, kiedy patrzymy na naszą historię i pokolenia Polaków, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski. Patrząc na waszą działalność jestem pełen dumy i radości, że jestem Polakiem. Dziękuję wam za całe wasze życie. Życzę przede wszystkim dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji z dalszej działalności dla dobra naszej Ojczyzny – powiedział wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk.

Wicewojewoda Karol Młynarczyk wręcza medal Tadeuszowi Olczykowi / fot. A. Staniaszek

Tadeusz Olczyk, przewodniczący zarządu Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” w Radomsku jest pomysłodawcą i organizatorem Radomszczańskich Dni Rodziny i Uroczystości Jadwiżańskich. Wspólnie z żoną Ireną jest także animatorem Domowego Kościoła. Nauczycielka Danuta Zawadzka to twórczyni i opiekunka Teatru Źródło. Jacek Łęski – lekarz neurolog, dziennikarz i społecznik, prezes Fundacji Inicjatyw Kulturalnych, był inicjatorem i koordynatorem projektu “Radomszczanie o patriotyzmie”. Przez 50 tygodni poprzedzających setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, na łamach Gazety Radomszczańskiej, drukowane były wypowiedzi radomszczan na temat współczesnego rozumienia patriotyzmu. ,,Patriotyzm to codzienne działanie na rzecz dobra wspólnego wszystkich Polaków i ich rodzin, to praca dla swego narodu, ale nie kosztem innych narodów. To moje rozumienie patriotyzmu. Powiadają, że być patriotą to dziś modne. To dobrze. Odrzućmy wreszcie balast opinii, że nic nam się nie udało. To nie kto inny, a Polacy sami sobie wywalczyli niepodległość’’ – napisał Jacek Łęski w wydanej na stulecie broszurze 100 lat Polski Niepodległej.

Po zakończeniu uroczystości goście zostali zaproszeni do wysłuchania koncertu w wykonaniu utalentowanych studentek Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Anna Staniaszek

mk

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Anna Milczanowska #Civitas Christiana Radomsko #Jacek Łęski #Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości #niepodległość #Tadeusz Olczyk
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej