Niepokalanów: Dobiegł końca pierwszy dzień finału konkursu biblijnego

2018/6/4
dsc00480.jpg

Apelem Jasnogórskim zakończył się pierwszy dzień finału 22. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W duchowej łączności z Jasną Górą młodzi zawierzali Maryi Wszechpośredniczce Łask sprawy Ojczyzny, Kościoła oraz intencje, z którymi przyjechali do Niepokalanowa.

W godzinie Apelu Jasnogórskiego uczestnicy wraz z opiekunami spotkali się na placu przed bazyliką NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, gdzie w łączności z Jasną Górą zawierzyli się matczynej opiece Maryi. Modlitwie przewodniczył o. Grzegorz Szymanik, gwardian Prowincji Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Motywem przewodnim tegorocznych rozważań apelowych było hasło przeżywanego w Kościele Roku Ducha Świętego: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” (por. Dz 2,4). Uczestnicy zostali zaproszeni do odnowienia swoich przyrzeczeń chrzcielnych i otrzymali ampułki z wodą święconą.

W drugim dniu finału, od rana, finaliści będą mogli zwiedzić z przewodnikami Niepokalanów, a o godz. 11.00 wezmą udział w Eucharystii, którą w bazylice NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask będzie sprawował bp Stanisław Stefanek, biskup senior diecezji łomżyńskiej.

Po Mszy św. w auli św. Bonawentury nastąpi odczytanie protokołu części pisemnej konkursu i siedmioro wyłonionych na jej podstawie uczestników przystąpi do części ustnej, by rywalizować o miejsca na podium. Zakres pytań finałowych obejmie Księgę Psalmów oraz dwa listy św. Pawła – do Filipian i do Galatów wraz z wprowadzeniami, przypisami i słownikiem pojęć.

Najlepsi mają szansę na zdobycie indeksów uprawniających do podjęcia studiów w wielu renomowanych uczelniach wyższych, bez egzaminów wstępnych, na kilkunastu kierunkach, takich jak: teologia i filozofia, ale również politologia, dziennikarstwo, socjologia czy matematyka. Laureaci razem z katechetami udadzą się także na zagraniczne pielgrzymki, m.in. do Ziemi Świętej oraz szlakiem św. Pawła do Grecji. Fundatorem głównych nagród w finale jest firma Grupa INCO SA. i Biuro Podróży TRYNITY.pl

mk

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#civitas christiana #konkurs biblijny #Niepokalanów #slider
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej