Pierwsze posiedzenie Rady Głównej “Civitas Christiana” w nowej kadencji

2016/09/11
dsc05032.jpg

Dwudniowe posiedzenie Rady Głównej Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” odbyło się 6-7 września we Wrocławiu. Było to pierwsze posiedzenie najwyższych władz organizacji w nowej kadencji. 

– Chcemy być Stowarzyszeniem sprofilowanym i skonkretyzowanym w działalności edukacyjno-formacyjnej i patriotycznej oraz historycznej – powiedział otwierając obrady Rady Głównej przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” Tomasz Nakielski, który zwrócił uwagę na odpowiedzialność jaka spoczywa na członkach tego gremium, zarówno w sferze programowej, jak i zaplecza ekonomicznego, niezbędnego dla realizacji zadań misyjnych.

Na pierwszym posiedzeniu Rada Główna pracowała nad regulacjami funkcjonowania najwyższych organów Stowarzyszenia w rozpoczynającej się kadencji 2016-2020. Kompetencje Zarządu Stowarzyszenia omówił prezes Maciej Szepietowski. Sekretarz generalny Zbigniew Połoniewicz przedstawił zmiany w treści Statutu Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana”, zatwierdzone przez Krajowy Rejestr Sądowy i Konferencję Episkopatu Polski. Dokument dostosowano pod względem prawnym do nowelizacji ustawy Prawo o stowarzyszeniach, która nastąpiła 20 maja 2016 r. Dokonano także kilku korekt istotnych dla usprawnienia formalnego funkcjonowania organizacji. Pozostałe zmiany dotyczą m.in. sposobów reprezentacji Stowarzyszenia czy regulacji ważnych z punktu widzenia działalności w terenie, jak choćby określających minimalną ilość członków niezbędnych do powołania oddziału, której wymóg obniżono z 20 do 15 osób. W nowym Statucie nie ma już również zapisu o Zespołach Formacyjno-Zadaniowych, które dotychczasowy dokument określał jako podstawowe jednostki organizacyjne Stowarzyszenia.

Zgodnie z przyjętym porządkiem obrad, Rada Główna zapoznała się z informacją dotyczącą działalności spółki Grupa INCO S.A., którą przedstawił prezes Zarządu firmy Sławomir Józefiak. Wcześniej zgromadzenie miało okazję wizytować zakład chemii gospodarczej w Borowie, będący częścią Spółki. Dyrektor zakładu Gabriela Jędrzejczak i Krystyna Seroczyńska – kierownik działu technologicznego, zapoznały Radę Główną z procesami wytwarzania produktów pod flagową marką LUDWIK – m.in. płynu do mycia naczyń, inteligentnych tabletek do zmywarek “all in one” czy kapsułek piorących. Ostatnią innowacją, na którą wskazała technolog Krystyna Seroczyńska w tej grupie produktów jest wyeliminowanie z ich składu fosforanów, dzięki czemu są jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska. W województwie dolnośląskim (pow. kamiennogórski) znajduje się jeszcze jeden składnik firmy, jakim jest Kopalnia “Ogorzelec” Sp. z o.o. U podnóża Przełęczy Kowarskiej, przy drodze z Kamiennej Góry do Kowar, prowadzone jest  wydobycie kamienia oraz produkcja wyrobów ze skał i kamienia naturalnego – amfibolitu – mającego zastosowanie m.in. dla potrzeb budownictwa, drogownictwa i kolei. Działalność kopalni i perspektywy rozwoju nakreślili Radzie: prezes Zarządu kopalni Tomasz Starzykiewicz oraz Taduesz Żak, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki. Prezes Sławomir Józefiak podziękował kierownictwom zakładów produkcyjnych w Borowie i Kopalni “Ogorzelec” za dotychczasowe dobre wyniki i obiecujące perspektywy, które są rezultatem podjętych w ostatnim czasie decyzji i wyrazem wspólnej troski o dobro firmy.  Grupa INCO S.A. stanowi w całości polski kapitał gospodarczy i zarazem źródło finansowania działalności Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana”.

tekst / fot. Marcin Kluczyński

 

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#amfibolit #Borów #INCO #kamień #kapsułki do prania #Kopalnia Ogorzelec #kruszywo #Ludwik #Maciej Szepietowski #płyn do naczyń #Rada Główna Civitas Christiana #Sławomir Józefiak #tabletki do zmywarki #Tomasz Nakielski #Wrocław #Zbigniew Połoniewicz
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej