Skarżysko-Kamienna: O wierze, muzyce i narkotykach

2017/6/14
296-13932.jpg

Od kilku lat Oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Skarżysku Kamiennej realizuje program „Rysiek przestrzegał mnie przed braniem”. Znany wirtuoz gitary Krzysztof Toczko wraz z synem Mikołajem, grającym na perkusji, tworzący zespół „Partyzant” spotykają się z młodymi ludźmi, by przestrzec ich przed chęcią sięgnięcia po używki.

Obecnie spotkania z tego cyklu odbywają się w różnych szkołach, świetlicach, kościołach. Na zaproszenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szydłowcu, 2 czerwca gościliśmy w ZSP im. Jana Pawła II w Szydłowcu, na spotkaniu z kilkuset osobową grupą młodzieży gimnazjalnej. Krzysztof Toczko zwrócił się do młodych ludzi, by realizowali swoje marzenia bez wspomagania,  bo narkotyki mają to do siebie, że je odbierają, uzależniony nie ma marzeń.

Przywołując i opowiadając o swojej przyjaźni i wspólnych występach z liderem legendarnej grupy Dżem, Ryszardem Riedlem, Krzysztof w sposób obrazowy i bardzo komunikatywny uświadamia, jak wielką tragedią jest branie różnego rodzaju używek. Początkowa euforia przeradza się w koszmar z którym nie można sobie poradzić. Codziennością staje się ból, samotność i beznadzieja, a walka z nałogiem często kończy się śmiercią.  Wyjście z tego stanu jest bardzo trudne. Pomocą na pewno są bliscy, ale również wiara w Boga, w Jego bezgraniczną moc uleczenia. Spotkanie młodych ludzi z osobami znanymi jest bardzo ciepło przyjmowane. Spotkanie z Krzysztofem i Mikołajem ma jeszcze jeden walor, to ukazanie specyficznej relacji ojca i syna oraz wspólnej pasji jaką jest muzyka.

Program profilaktyczny skierowany do młodych ludzi powstał we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Skarżysku-Kamiennej.

Sławomir Kowalik

Zobacz także: „Byłem w piekle. Nie polecam”. Opowieść o nawróceniu z Ryśkiem Riedlem w tle

 

mk

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Byłem w piekle #Civitas Christiana Skarżysko #dopalacze #Dżem #Krzysztof Toczko #Mikołaj Toczko #młodzież #narkotyki #Rysiek Riedel #Skarżysko-Kamienna
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej