Sobór Watykański II i co dalej? | Społeczeństwo

2016/07/25
spoleczenstwo-1-2-2016.jpg
Kościół na Soborze Watykańskim II podjął decyzję o ponownym samookreśleniu. Chciał przekonać o konieczności realizacji jego misji również we współczesnym świecie. Wydaje się, że to zadanie wypełnił znakomicie. – I co dalej? – pytają autorzy najnowszego wydania dwumiesięcznika “Społeczeństwo”.

Sobór odbywał się w momencie niezwykłego przyspieszenia historii świata, zawrotnego na ówczesne czasy postępu naukowo-technicznego oraz zmian cywilizacyjnych, obejmujących zarówno globalną sytuację polityczną, jak i masową świadomość społeczną.

Sobór Watykański II i co dalej?
– Wydaje się, że zadawanie sobie takiego pytania jest ze wszech miar słuszne. Dlatego wypada mi zachęcić Czytelników do lektury naszych artykułów i recenzji. Mogą się one przyczynić do dalszego namysłu nad tymi ważkimi dla współczesnego Kościoła sprawami, a może zachęcą do ponownej lektury dokumentów soborowych po latach dzielących od tego największego w życiu Kościoła wydarzenia w XX wieku, które przecież wciąż jest drogowskazem życia chrześcijańskiego w zmieniającym się świecie – stwierdza we wstępie do wydania ks. prof. dr hab. Stanisław Skobel, redaktor naczelny dwumiesięcznika “Społeczeństwo”.

Zobacz spis treści oraz wybrane artykuły: Społeczeństwo Nr 1-2 (131-132) 2016
Więcej na stronie wydawcy: spoleczenstwo.civitaschristiana.pl
Społeczeństwo baner

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#ks. prof. Stanisław Skobel #Sobór Watykański II #społeczeństwo #Vaticanum II
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej