Uroczystość Św. Młodzianków w Gdańsku

2018/01/2
fb3-a.jpg

Jak co roku, 28 grudnia w uroczystość św. Młodzianków, w bazylice św. Brygidy w Gdańsku spotkali się obrońcy ludzkiego życia. Uroczystość przygotowali wspólnie członkowie Duszpasterstwa Rodzin, Klubu Przyjaciół Ludzkiego Życia oraz gdańskiego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Mszy św., w intencji duchowego wsparcia autorów projektu ustawy “Zatrzymaj aborcję”, przeciwdziałającej zabijaniu dzieci ze względu na ich wady, przewodniczył bp Zbigniew Zieliński. W homilii biskup przypomniał, że to Bóg jest Panem naszego życia, i On jest Panem naszej śmierci. Podkreślał także, że ludzkie życie wymaga ochrony, niezależnie od jego etapu. – Na każdy z tych etapów ma dzisiaj miejsce jakiś dramatyczny zamach. I wtedy, gdy chce się promować aborcję, i wtedy, gdy próbuje się wprowadzać eutanazję nowonarodzonych dzieci, które nie spełniają warunków, jakie postawili im ich rodzice. I wtedy, gdy człowiek wraz z wiekiem traci sprawność fizyczną. Jakże tak można nienawidzić życia? – pytał kaznodzieja.

 

Jednocześnie, nawiązując do nauczania św. Jana Pawła II, bp Zieliński wskazał możliwe źródło tej nienawiści. – Płynie ona na świat ze społeczeństw doświadczających dobrobytu. Widzimy, jak na dłoni, gdzie leżą przyczyny takiej nienawiści do życia. To utrata nadziei – mówił biskup.

W czasie Mszy św. kilkadziesiąt osób podjęło się duchowej adopcji dziecka poczętego, a po jej zakończeniu uczestnicy przeszli w procesji wynagradzającej za grzechy aborcji do Bazyliki Mariackiej, gdzie odśpiewano suplikacje.

WJ

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#bp Zbigniew Zieliński #Civitas Christiana Gdańsk #Gdańsk #Młodzianków #Młodziankowie #slider
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej