Tydzień Biblijny: Bóg działa tu i teraz (AUDIO)

2016/04/14

Nawet jeżeli wydaje się nam, że to grzech, zawiść, cwaniactwo, oszustwo i przemoc gwarantują sukces, to jednak ostatecznie grzesznicy umierają, a sprawiedliwy przechodzi przez śmierć, jak przez bramę prowadzącą do wiecznego życia. Bóg jest zawsze obecny – tu i teraz. Jego łaska i miłosierdzie towarzyszą nam także wtedy, gdy nie pamiętamy o Nim, gdy żyjemy jakby Bóg i Jego wezwania nie miały żadnego znaczenia.

Bóg ma przedziwną moc przemiany zła w dobro. Sam nie powoduje nigdy ludzkich nieszczęść, ale w dziejach Zbawienia potrafi posłużyć się także naszymi słabościami, by zamienić historię grzechu w narzędzie swojego miłosierdzia. Święty Paweł pisze, że Bóg grzechem uczynił Tego, który nie znał grzechu, abyśmy w Chrystusie stali się wszyscy sprawiedliwością (por. 2 Kor). Oczywiście to nie Bóg odrzuca i krzyżuje swojego Syna, ale to ludzie w swoim grzechu odrzucają sprawiedliwego, który ich irytuje.

Bóg działa na swój sposób, także tu i teraz. Tę prawdę o Miłosiernym Ojcu przybliża nam w kolejnym odcinku biblista ks. Mariusz Górny z Towarzystwa św. Pawła.

Audycja została przygotowana w związku z 8. Ogólnopolskim Tygodniem Biblijnym. Wspólnie z Radiem Jasna Góra, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” – organizator Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej przygotowało pięć sześciominutowych rozważań, które mają pomóc w przeżyciu tego szczególnego czasu.

Tegoroczny Tydzień Biblijny przebiega pod hasłem: „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa” i nawiązuje do tematu roku duszpasterskiego oraz do 1050. rocznicy Chrztu Polski. Czym jest Miłosierdzie w Piśmie Świętym? Co o nim mówi Stary i Nowy Testament? m.in. na te pytania odpowiada ks. Mariusz Górny, biblista z Towarzystwa św. Pawła.

Celem Tygodnia Biblijnego jest ożywienie duszpasterstwa biblijnego i przypomnienie wiernym o znaczeniu słowa Bożego, które jest źródłem prawdy i łaski Bożej.

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#8 Tydzień Biblijny #Biblia #civitas christiana #grzech #ks. Mariusz Górny #Pismo Święte #przebaczenie #Rok Miłosierdzia #Słowo Boże #XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej