Tydzień Biblijny: On kocha bezwarunkowo (AUDIO)

2016/04/15

Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet, gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie (Iz 49, 15). – Bóg opisuje swoją miłość jako miłość matki, jako miłość doskonałą, która jest bezwarunkowa. Matka nie wyrzeka się swojego dziecka nawet wtedy, gdy okazuje się ono niewdzięczne, nikczemne, gdy nie traktuje jej z należnym szacunkiem czy w ogóle o niej zapomina.

Z Księgi Izajasza dowiadujemy się, że miłość Boga jest doskonalsza od miłości matki, bo nawet gdyby ta zapomniała o swoim dziecku, Bóg zapewnia, że nigdy nie odstąpi od człowieka. Miłość Boga jest wieczna. Jezus porównuje miłość Boga do miłości ojca. Ojcowską miłość kojarzymy raczej z wymaganiami stawianymi przed dzieckiem w procesie jego wychowania. Do nas wszystkich Jezus kieruje obietnicę, że Bóg jest naszym kochającym Ojcem. Za tą obietnicą idzie również wezwanie: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6,36).

Jak rozumieć takie nauczanie, co to znaczy, że Bóg kocha mnie bezwarunkowo? Czy nie zważa już na grzech, którego się dopuszczam, czy usprawiedliwia nieuczciwość? A wezwanie do bycia miłosiernym jak Ojciec, które przecież wiąże się z Jego bezwarunkowym kochaniem? Jak być rzeczywiście miłosiernym i czy można tu stawiać jakieś granice? Zapraszamy do wysłuchania ostatniej z cyklu audycji ks. Mariusza Górnego, biblisty z Towarzystwa św. Pawła.

Audycja została przygotowana w związku z 8. Ogólnopolskim Tygodniem Biblijnym. Wspólnie z Radiem Jasna Góra, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” – organizator Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej przygotowało pięć sześciominutowych rozważań, które mają pomóc w przeżyciu tego szczególnego czasu.

Tegoroczny Tydzień Biblijny przebiega pod hasłem: „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa” i nawiązuje do tematu roku duszpasterskiego oraz do 1050. rocznicy Chrztu Polski. Czym jest Miłosierdzie w Piśmie Świętym? Co o nim mówi Stary i Nowy Testament? m.in. na te pytania odpowiada ks. Mariusz Górny, biblista z Towarzystwa św. Pawła.

Celem Tygodnia Biblijnego jest ożywienie duszpasterstwa biblijnego i przypomnienie wiernym o znaczeniu słowa Bożego, które jest źródłem prawdy i łaski Bożej.

 

 

mk

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#8 Tydzień Biblijny #Bezwarunkowo #Biblia #Bóg #duchowość #Ewangelia #ks. Mariusz Górny #miłość #miłosierdzie #mp3 #Pismo Święte #rozważanie miłość #Słowo Boże #wiara
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej