W Zduńskiej Woli odbył się finał XVIII Regionalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej

2017/6/13
dsc02788a.jpg

Dobiegła końca 18. edycja Regionalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Zduńskiej Woli. Finałowe eliminacje odbyły się 8 czerwca w zduńskowolskim Ośrodku Świętego Maksymiliana Kolbe.

W konkursie biblijnym organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana” wzięli udział uczniowie z 30 szkół podstawowych i gimnazjalnych znajdujących się na terenie powiatów zduńskowolskiego oraz sieradzkiego. W finałowych zmaganiach spotkało się 54. uczestników, którzy zwyciężyli we wcześniejszym etapie, przeprowadzanym na poziomie każdej ze zgłoszonych do konkursu placówek.

Kolejny raz mogliśmy cieszyć się widokiem tak wielu młodych ludzi, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, sięgających po Pismo Święte, by je poznawać i karmić się Słowem. W tym roku młodzież zgłębiała Ewangelię według św. Łukasza. Regionalny finał konkursu składał się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego. Już podczas części pisemnej widać było, jak doskonale młodzi ludzie zostali przygotowani do konkursowych zmagań. Rywalizacja o wejście do finałowej siódemki była bardzo wyrównana, dopiero po serii pytań dogrywkowych udało się wyłonić tych, którzy mieli próbować swoich sił w finale.

Na początku finałowej rozgrywki do wszystkich zgromadzonych wygłosił swoje słowo przewodniczący komisji konkursowej, ksiądz prałat dr Dariusz Kaliński – proboszcz parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli, który od wielu lat wspiera organizację tego konkursu, jak i wszelkie inicjatywy podejmowane przez Oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Zduńskiej Woli. Ksiądz Proboszcz podzielił się radością z faktu, że tak wielu młodych ludzi rozpoczyna swoją przygodę z poznawaniem Boga obecnego na kartach Pisma Świętego. W pracach komisji konkursowej brali udział również: ks. Mariusz Danielewski – wikariusz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Zduńskiej Woli oraz p. Karolina Jonczyk – inspektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli.

Siedmioro finalistów odpowiadało na pytania dotyczące m.in. odległości z Jerozolimy do Emaus, przypowieści o Miłosierdziu Bożym czy dwunastu Apostołów. Tu także nie obyło się bez dogrywki, ale w końcu wyłoniono laureatów: I miejsce zdobyła uczennica szkoły podstawowej Zofia Michałowicz z Zespołu Szkół w Chlewie, II miejsce Michał Militowski z Publicznego Gimnazjum im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Gruszczycach, zaś III miejscem na konkursowym podium cieszyła się Maria Domagalska z Publicznego Gimnazjum im. płk. pil. Stanisława Skarżyńskiego w Warcie. Na IV miejscu uplasował się w finale Jakub Andrzejewski ze Szkoły Podstawowej w Goszczanowie, V miejsce zajęli ex aequo: Krystian Kokot ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Błaszkach oraz Karolina Kołata z Publicznego Gimnazjum im. gen. Józefa Lipskiego w Błaszkach. Grono tegorocznych zwycięzców zamknął Franciszek Zieliński z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Zduńskiej Woli, który zajął VI miejsce.

Laureaci otrzymali ciekawe nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli. Do zwycięzców  skierował słowo Wojciech Rychlik – Starosta Powiatu Zduńskowolskiego, wyrażając radość i wdzięczność za aktywność młodych ludzi, podjęcie trudu nauki i udział w konkursie. Wszyscy uczestnicy i katecheci otrzymali pamiątkowe dyplomy. Bez względu na zdobyte miejsca, wszyscy są zwycięzcami, gdyż podjęli się kroczenia drogą poznawania Słowa Bożego – drogą, na której sam Jezus jest Światłem i najlepszym Przewodnikiem.

Renata Czaja

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Civitas Christiana Zduńska Wola #konkurs biblijny #XVIII Regionalny Konkurs Wiedzy Biblijnej
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej