19. Przystanek Jezus

2018/07/16
audience-945449-640.jpg

Msze św., rekolekcje, projekcje filmów, koncerty oraz ewangelizacja uczestników Pol’and’Rock Festival – to działania, które zajmą pół tysiąca wolontariuszy podczas 19. edycji Przystanku Jezus.

Hasło tegorocznego wydarzenia brzmi “Ku wolności wyswobodził nas Chrystus”. Nawiązuje ono do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wydarzenie ma być podziękowaniem Bogu za lata wolności. Wolontariusze będą reprezentować kilka państw m.in: Malezję, Anglię, Szkocję, Francję, Austrię, Niemcy oraz Słowenię.

Przystanek Jezus to inicjatywa mająca na celu ewangelizację i spotkania z uczestnikami Pol’and’Rock Festival (wcześniej odbywającego się pod nazwą Przystanek Woodstock. Uczestnicy muzycznego festiwalu reagują na wolontariuszy, siostry zakonne i duchownych w pozytywny sposób. Negatywne reakcje zdarzają się niezwykle rzadko.

Przystanek Jezus rozpoczną trzydniowe rekolekcje, które poprowadzi metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. Gośćmi będą także ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej abp Edward Dajczak i biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński, a także członkowie zespołów “Maleo Reggae Rockers”, “TAU” “Propaganda Dei”, “Pancerne Ryby”, “Fisheclectic”, “Adam Bubik”, “Jadah” oraz “Nieboskłonni”. Wolontariusze codziennie będą uczestniczyć w mszach św. i jutrzniach, w programie znalazły się także rekolekcje, spotkania z chrześcijańskimi muzykami oraz projekcje filmów. Pojawią się również namioty, w których dyżurować będą psychologowie.

Niezwykle interesującym jest fakt, że ewangelizowanie nie odbywa się według ustalonego schematu, a jest spontanicznym działaniem, rozmową, modlitwą, dzieleniem się własnymi doświadczeniami.

Do dyspozycji ewangelizowanych będą spowiednicy i kapłani, z którymi będzie można porozmawiać indywidualnie. Każdy będzie mógł wziąć udział w Eucharystii.

Przystanek Jezus

"Przystanek Jezus to dzieło bardzo wielu ludzi", czyli zobaczcie nasz kolejny film i posłuchajcie br. Jędrzeja Brajera i ks. Artura Godnarskiego.Pamiętajcie, że trwa nasza kampania wspierająca organizację przystanku: https://pomagamy.im/przystanekjezus

Opublikowany przez Przystanek Jezus Niedziela, 8 lipca 2018

Osoby, które nie będą uczestniczyły w wydarzeniu bezpośrednio mogą zostać “duchowymi przystankowiczami”. Polega to na modlitwie oraz dobrowolnych ofiarach w intencji osób, do których posłani zostaną ewangelizatorzy. Dzięki wypełnieniu specjalnego formularza ochotnicy będą otrzymywali informacje o przebiegu i przygotowaniach do Przystanku Jezus.

Przystanek Jezus to inicjatywa, która powstała w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w 1999 r. Pierwszy raz odbył się w Żarach. Pomysłodawcą jest bp Edward Dajczak.

Więcej: http://www.przystanekjezus.pl/

Film z poprzedniej edycji Przystanka Jezus:

/wj

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#abp Grzegorz Ryś #bp Edward Dajczak #bp Tadeusz Lityńśki #ewangelizacja #festiwal #Przystanek Jezus #wolontariusze
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej