Bp Artur Miziński: Bądźmy z Chrystusem w czasie Świętego Triduum (WIDEO)

2017/04/14
bp-mizinski.png

 – Obyśmy nie byli jak śpiący Apostołowie, ale czuwający z Chrystusem, aby móc wejść w pełni w tajemnicę, która ma się za chwilę dokonać – zachęca bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski w przesłaniu wideo na Triduum Paschalne.

Biskup Miziński przypomina, że od chwili śmierci Jezusa, krzyż przestaje być znakiem hańby, a staje się symbolem triumfu życia nad śmiercią. – Krzyż jest udziałem każdego z nas w codziennych wydarzeniach naszego życia – zauważa biskup. – Chrystus pierwszy przeszedł wszystko, co może spotkać człowieka tu, na ziemi i chce nas przeprowadzić przez nasze krzyże i doświadczenia do poranka Zmartwychwstania – dodaje.

– Trzeba nam z tego Wieczernika i Ogrójca przejść w Wielki Piątek razem z Chrystusem drogę krzyżową – mówi biskup. Hierarcha zaprasza, by w tym czasie być blisko przy Chrystusie. – Bądźmy w godzinie Jego śmierci, czerpiąc zdroje Miłosierdzia, które z przebitego boku wylewają się obficie, by obmyć z grzechu każdego z nas – zachęca bp Miziński.

Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski życzy, by to trwanie przy Chrystusie zaowocowało spotkaniem ze Zmartwychwstałym, które rozraduje nasze serca i napełni nasze życie nową nadzieją.

 

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Artur Miziński #bp Miziński #KEP #konferencja episkopatu polski #Pascha #tajemnica paschalna #Triduum
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej