Co dobrego na Targach Wydawców Katolickich?

2018/04/13
grafika-targi.png

“Jeśli książka ma dobre przesłanie, otwiera duszę człowieka na Boga” – zaznaczył prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, ks. Roman Szpakowski SDB, podczas inauguracji XXIV Targów Wydawców Katolickich.

Książki Instytutu Wydawniczego PAX wpisują się w nurt otwierania na sacrum, nurt publikacji metafizycznych. Niejednokrotnie metafizyka jest zaproponowana w wersji ambitnej – na bazie solidnego warsztatu historycznego, a także biblijnego. Zachęcamy do odwiedzenia stoiska Instytutu – nr 48 – na tegorocznym święcie książki katolickiej w Arkadach Kubickiego i zapoznanie się z naszą ofertą wydawniczą.

Co polecamy?

Wśród naszych publikacji warto zwrócić uwagę na książki pióra Zofii Kossak-Szczuckiej: Nieznany kraj, Przymierze, Błogosławiona wina, Pożoga, Bez oręża, Krzyżowcy czy Król trędowaty.

Zofia Kossak-Szczucka to jedna z najwybitniejszych polskich pisarek i publicystek, laureatka wielu wyróżnień, w tym Ogólnopolskiej Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka. W 1932 r. została odznaczona nagrodą literacką województwa śląskiego. W 1936 r. otrzymała Złoty Wawrzyn Akademicki Polskiej Akademii Literatury. W 1937 r.  pisarkę odznaczono Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Ktokolwiek sięgnął po książki Z. Kossak-Szczuckiej, jak: „Pożoga. Wspomnienia z Wołynia 1917–1919”, „Krzyżowcy”, „Dziedzictwo” czy relacje z KL Auschwitz-Birkenau pt. „Z otchłani”, z pewnością znajdzie w nich serce bijące po polsku i potwierdzenie reguły życiowej pisarki: „Każdej chwili mego życia wierzę, ufam, miłuję”; w sposobie myślenia, tworzenia i działania.

Pozycje Zofii Kossak-Szczuckiej cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W tym roku oddano do rąk czytelników nowe wydanie książki tej autorki, pt. „Nieznany kraj”. Publikacja pokazuje „drogę” Śląska do Polski odrodzonej w nowym kształcie geograficznym po 120-letniej niewoli. Wśród ziem, które znalazły się teraz w granicach Rzeczpospolitej, znajdował się Śląsk powracający do ojczyzny po 600 letnim oderwaniu. Pozycja stanowi swego rodzaju zwornik spajający wszystkie ziemie i wskazujący treści wspólne, łączący wokół wspólnej idei, oswajający to, co nieznane.

Atrakcją dla czytelników zainteresowanych odkrywaniem dużej dawki radości w wierze chrześcijańskiej będzie na pewno seria wydawnicza “Ewangelia to nie żarty” ks. Piotra Kozłowskiego.

Ksiądz Piotr potwierdzi – Ewangelia to naprawdę nie żarty. Ale czy dobra i radosna nowina to tylko smutek, zaduma i cierpienie?

„Obdarz mnie poczuciem humoru. Obdarz mnie łaską rozumienia żartów, abym zasmakował w życiu odrobinę radości i pomógł innym w niej uczestniczyć” – modlił się św. Tomasz Morus. Książka, którą polecamy Państwa uwadze, stara się ukazać rzeczywistość naszej wiary w perspektywie bardziej radosnej, zabawnej, a nawet wręcz dowcipnej. Jej autor sięga przy tym do Pisma Świętego, historii Kościoła, wypowiedzi papieży i kościelnych dostojników. Każdy z licznych rozdzialików stanowi krótką katechezę poprzedzoną anegdotą o treści religijnej.

Ewangelia to nie żarty to bardzo dobrze przyjęty przez czytelników cykl rozważań. Drugi tom z kolei skupia się na kolejnych trzynastu rozdziałach Mateuszowej Ewangelii. Pisze nasz autor we wstępie: „Dzisiaj rzadko możemy zobaczyć uśmiechniętą twarz, często natomiast spotykamy ludzi, którzy narzekają, użalają się nad sobą, marudzą. Pisząc książkę Ewangelia to nie żarty, chciałbym sprawić, żeby choć jedna osoba więcej po przeczytaniu myśli w niej zawartych spojrzała na życie (zwłaszcza to duchowe) nieco pogodniej. Jeżeli moje rozważania posłużą wam do tego, aby na nowo odkryć radość wiary, by rozważyć głębiej Boże Słowo czy zwyczajnie dowiedzieć się czegoś nowego, z całą satysfakcją będę mógł uznać, iż osiągnąłem założony cel”.

Serdecznie polecamy!

mak

Kowalczyk Marta v2

Marta Kowalczyk

Filolog. Członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#ks. Piotr Kozłowski #książki katolickie #literatura religijna #XXIV Targi Wydawców Katolickich #Zofia Kossak-Szczucka
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej