Franciszek: nie ma modlitw niewysłuchanych

2019/01/9
papiez-franciszek-fot.jpg

Podczas dzisiejszej audiencji ogólnej papież Franciszek nawiązał do fragmentu Ewangelii św. Łukasza, kontynuował w ten sposób cykl katechez na temat modlitwy „Ojcze nasz”.

Ojciec Święty podkreślił, że Jezus to przede wszystkim człowiek modlitwy. Każdy krok w Jego życiu jest jakby pobudzony tchnieniem Ducha Świętego, który Go prowadzi we wszystkich Jego działaniach. Papież przypomniał, że także w Ewangelii Łukasza znajdujemy prośbę uczniów, by Pan nauczył ich się modlić. Spełniając ją Jezus wskazuje, że chrześcijanin ma przede wszystkim Boga nazywać „Ojcem”.

– Bóg zawsze odpowiada na nasze prośby, żadna modlitwa nie będzie niewysłuchana, jest On Ojcem i nie zapomina o swoich cierpiących dzieciach – powiedział papież Franciszek.

W tej samej Ewangelii Pan Jezus zachęca uczniów do wytrwałości w modlitwie, a wręcz pewnej natarczywości. Papież zauważył, że często wydaje się nam, iż nie otrzymaliśmy to, o co prosiliśmy. Dodał, że na końcu każdej drogi jest Ojciec oczekujący na wszystko i na wszystkich z szeroko otwartymi ramionami.

/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#audiencja #audiencja ogólna #modlitwa #papież #papież Franciszek #rzym #slider #Watykan #wierni
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej