carlo-acutis-1.jpg

Heroiczność cnót czterech osób świeckich zatwierdzona

2018/7/6

Papież Franciszek wydał zgodę by Kongregacja spraw Kanonizacyjnych ogłosiła dekrety dotyczące heroiczności cnót seminarzysty, włoskiego polityka oraz dwójki nastolatków z Hiszpanii i Włoch.

Pierwszym kandydatem do wyniesienia na ołtarze jest seminarzysta Pietro Di Vitale. Urodził się w 1916 r., pochodził z Sycylii. Był tercjarzem franciszkańskim i członkiem Akcji Katolickiej. Zmarł w wieku 23 lat.

Giorgio La Pira / źródło: wikimedia.org

Kolejna osoba to włoski polityk Giorgio La Pira, edna z czołowych postaci powojennej chadecji we Włoszech. Urodzony w roku 1904, także pochodził z Sycylii. Kiedy był młody przeżył nawrócenie. Wraz z innymi włoskimi intelektualistami walczył z faszyzmem. Co ciekawe – otwarcie sprzeciwiał się inwazji na Polskę. Po wojnie m.in. pełnił funkcję burmistrza Florencji. Zmarł w 1977 r.

Hiszpańska nastolatka Alessia González-Barrosy González, urodziła się w 1977 r. w Madrycie. W wieku 13 lat zapadła na chorobę nowotworową, całkowicie zdała się na wolę Bożą. Swoje cierpienia ofiarowała za Kościół, Jana Pawła II i bliźnich. Zmarła w 1985 r.

Ostatni ze sług Bożych jest najbliższy naszym czasom. Zmarł przed niespełna 12 laty. Carlo Acutis był Włochem, urodził się w 1991 r. Mając 7 lat przyjął Pierwszą Komunię. Od tego dnia codziennie uczestniczył we Mszy św., często modlił się przed Najświętszym Sakramentem i odmawiał różaniec. Jego pasją była informatyka. Stworzył wiele stron internetowych dotyczących świętych i cudów eucharystycznych. W wieku 15 lat zmarł na białaczkę.

/wj

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Alessia González-Barrosa González #Carlo Acutis #Giorgio La Pira #heroiczność cnót #papież Franciszek #Pietro Di Vitale
© Civitas Christiana 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej