Ikona Matki Boskiej Częstochowskiej odwiedzi Panamę podczas ŚDM

2018/07/18
czestochowska-3.jpg

Ikona Matki Boskiej Częstochowskiej “Od oceanu do oceanu” peregrynuje po świecie w intencji obrony cywilizacji życia. W tej chwili obraz znajduje się w Ekwadorze, a już pod koniec listopada trafi do Republiki Panamskiej.

Do Panamy ikonę zaprosił abp José Domingo Ulloa Mendieta. Będzie to okazja do zapoznania młodzieży z jej wizerunkiem, tak istotnym dla św. Jana Pawła II.

Katolicka telewizja z Panamy, podczas pobytu w biurze Human Life International – Polska oraz w Częstochowie przygotowała filmy dotyczące samego wizerunku, a także pielgrzymki “Od oceanu do oceanu”.

Podczas ŚDM obraz znajdzie swoje miejsce w jednym z kościołów stacyjnych. Przedstawieniem, które będzie towarzyszyło Ojcu Świętemu podczas głównych spotkań będzie Santa María la Antigua (Matka Boża Starsza) – patronka Panamy.

W Ekwadorze ikoną opiekuje się polski misjonarz ks. Leon Juchniewicz. Pod koniec listopada razem z obrazem uda się do Panamy. Organizatorzy podróży apelują o pomoc, gdyż przelot z obrazem jest dość kosztowny – wizerunek nie znajduje się w luku bagażowym, a w bagażu podręcznym, by zachować należyty dla niego szacunek. Więcej na: http://www.odoceanudooceanu.pl/

Koordynator generalny komitetu organizacyjnego ŚDM w Panamie, ks. Romulo Aguilaro, podkreśla, że okres przygotowań do ŚDM będzie w tym kraju czasem odnawiania maryjnej pobożności, która towarzyszy Panamczykom od początku istnienia wspólnoty Kościoła na kontynencie amerykańskim.Patronka Panamy, Matka Boża Starsza (Santa Maria la Antigua) będzie jedną z głównych postaci spotkania młodych.

/wj

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Ekwador #ks. Leon Juchniewicz #Matka Boska Częstochowska #Panama #światowe dni młodzieży
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej