Która jest najważniejsza?

2022/03/31
4K na YT

Mama, mamusia, mateczka - wiele zdrobnień i czułości okazujemy Tej, która otacza nas swoją opieką. Czuwa nad nami w trudnych chwilach i pomaga, gdy tylko o to poprosimy. Maryja, Matka Chrystusa i każdego z nas. To Ona stała się bohaterką wczorajszej nauki rekolekcyjnej, którą wygłosił dla członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Podczas wczorajszej konferencji mogliśmy usłyszeć wiele ciepłych słów dotyczących Matki Bożej. Przypomniany został również testament wygłoszony przez Chrystusa na drzewie krzyża, w którym to dał ludzkości Maryję za Matkę. Nie taką na wczoraj czy na jutro, ale na każdy kolejny dzień naszego ziemskiego życia.

Ksiądz Paweł zwrócił szczególną uwagę na wizerunek Najświętszej Maryi Panny wybity na "cudownym" medaliku. Ma to związek z objawieniem się Matki Bożej siostrze Katarzynie Labouré. Podczas objawienia powiedziała:

Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru. Wszyscy, którzy będą go nosili, dostąpią wielkich łask, szczególnie jeśli będą go nosili na szyi.

Warto również zaznaczyć, dla tych, którzy nie wiedzą, że wielkim propagatorem Cudownego Medalika był św. Maksymilian Maria Kolbe. Tak pisał na temat Cudownego Medalika:

Jej medalik rozdawać, gdzie się tylko da: i dzieciom, by zawsze go na szyi nosiły i starszym, i młodzieży zwłaszcza, by pod Jej opieką miała dosyć sił do odparcia tylu pokus i zasadzek czyhających na nią w naszych czasach. A już tym, co do kościoła nie zaglądają, do spowiedzi boją się przyjść, z praktyk religijnych szydzą, z prawd wiary się śmieją, zagrzęźli w błoto moralne albo poza Kościołem w herezji przebywają – o tym, to już koniecznie medalik Niepokalanej ofiarować i prosić, by zechcieli go nosić, a tymczasem gorąco Niepokalaną błagać o ich nawrócenie. Wielu nawet wtedy radę znajduje, gdy kto nie chce w żaden sposób przyjąć medalika. Ot po prostu wszywają go po kryjomu do ubrania i modlą się, a Niepokalana prędzej czy później okazuje, co potrafi... Dużo jest zła na świecie, ale pamiętajmy, że Niepokalana potężniejsza i Ona zetrze głowę węża piekielnego [informacja ze strony www.franciszkanie.pl]

Źródło:
https://www.franciszkanie.pl/artykuly/najslynniejszy-medalik-swiata

/em

2 Ewa Makowska 2

Ewa Makowska

Miłośniczka dobrej literatury oraz produkcji filmowych. 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#rekolekcje #Rekolekcje internetowe #ks. Paweł Rytel-Andrianik #Maryja #Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana #youtube.com/CivitasChristianaTV
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej