Lizbona: Podano daty Światowych Dni Młodzieży

2021/10/8
lizbona

Od 1 do 6 sierpnia 2023 r. odbędą się w Lizbonie 37. Światowe Dni Młodzieży - poinformował Komitet Organizacyjny tego spotkania. Przebieg będzie wzorowany na ostatnich edycjach, mianowicie spotkanie rozpocznie się we wtorek, a zakończy w niedzielę. Portugalia przygotowuje się również do przyjęcia pielgrzymów podczas Dni w Diecezjach, które poprzedzą spotkanie z papieżem w stolicy kraju.

Za przygotowania polskiej młodzieży do udziału w ŚDM odpowiada Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM na czele z ks. Mariuszem Wilkiem. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Lizbona 2023 - Światowe Dni Młodzieży.

Wspominaliśmy, iż tegoroczne 36. Światowe Dni Młodzieży będą obchodzone w diecezjach całego świata pod hasłem „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” (Dz 26, 16). Pomocą w obchodach i zaplanowaniu pracy duszpasterskiej z młodzieżą w nadchodzącym roku liturgicznym jest opublikowane we wrześniu coroczne papieskie orędzie do młodych, w którym Ojciec Święty zachęca młodzież do medytacji nad sceną nawrócenia św. Pawła i zainspirowania się postacią Apostoła Narodów. Po raz pierwszy, decyzją Stolicy Apostolskiej, dniem diecezjalnych obchodów będzie nie Niedziela Palmowa, a uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, przypadająca w tym roku 21 listopada.

Zachęcamy do przeczytania artykułu:

Orędzie Ojca Świętego na XXXVI Światowy Dzień Młodzieży - e-civitas.pl | Portal o tematyce katolicko-społecznej

/uk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#ŚDM Lizbona 2023 #młodzież #Papież Franciszek
© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej