Nasze życie jest pielgrzymką… rowerową?

2013/01/16

Pielgrzymujemy, by się umocnić w wierze, poszukać odpowiedzi na trudne pytania, zmienić swoje życie, zawrócić z dotychczasowej drogi. Pielgrzymka to nie tylko modlitwa, to także ofiarowany Bogu wysiłek fizyczny i pokonywanie własnych słabości. Możemy przeżyć taką podróż wspólnie, z ludźmi, którzy w miarę pokonywania kolejnych kilometrów stają się nam coraz bliżsi. Gorąco zapraszamy do odbycia takiej pielgrzymki na rowerze, na trasach Rzeszów–Częstochowa albo Rzeszów– Rzym, organizowanych przez Katolicki Klub Sportowy „Alpin” z Rzeszowa.

Fot. Michał Martyni

Od kilku lat w obydwu pielgrzymkach bierze udział grupa członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” z Oddziału Podkarpackiego. Również w tym roku wspólnie wyruszymy w podróż na Jasną Górę.

XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa Rzeszów – Częstochowa, 23.06–28.06.2007 r.

W tym roku „Alpin”, już po raz XIV, prowadzi pielgrzymów ku Jasnogórskiej Pani. Jadąc szlakiem Sanktuariów Maryjnych, będziemy dziękować za 15 lat istnienia diecezji rzeszowskiej. „Te Deum laudamus” – „Ciebie Boga wysławiamy”, z tymi słowami na ustach i w sercu chcemy pielgrzymować. Naszą wyprawą opiekuje się ksiądz biskup Nasze życie jest pielgrzymką… rowerową? Edward Białogłowski, który od wielu lat wspiera ją duchowo.

W ciągu sześciu dni przemierzymy 600 km piękną trasą przez Tuchów, Nowy Sącz i Stary Sącz, Krościenko, a dalej, z Tatrami w tle, nad malowniczym Jeziorem Czorsztyńskim. Przejedziemy przez Nowy Targ, by w Ludźmierzu pokłonić się uśmiechniętej Gaździnie Podhala. W Zakopanem zatrzymamy się na Krzeptówkach, a następnie wjedziemy na Orawę, skąd rozciąga się majestatyczny widok na Babią Górę. Szosa do Kalwarii Zebrzydowskiej poprowadzi nas serpentynami, podjazdami i zjazdami, jednak nie zauważymy zmęczenia oglądając zapierające dech w piersiach widoki.

Zatrzymamy się też w Wadowicach, by wejść w progi domu Karola Wojtyły. Przez ostatnie dwa dni przejeżdżać będziemy przez Jurę. Tam towarzyszyć nam będą liczne ruiny zamków na Szlaku Orlich Gniazd. W czwartkowe popołudnie, pod murami jasnogórskiego klasztoru oddamy cześć Maryi, Matce Boga.

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa Rzeszów–Rzym, 15.07–03.08.2007 r.

Kolejne wyzwanie – Rzym. Naszą tegoroczną pielgrzymkę łączymy z intencją dziękczynną za pontyfikat Jana Pawła II. Będziemy się modlić o jego rychłą beatyfikację. Co roku w trasę wyrusza ok. 70 uczestników z różnych zakątków Polski: z Pomorza, Podhala, Mazur, Kaszub, Śląska. Patronat duchowy nad wyprawą objął ks. biskup Kazimierz Górny ordynariusz diecezji rzeszowskiej.

Mamy do pokonania 2000 km przez Słowację, Austrię i Włochy. Szybko będą zmieniać się krajobrazy, kraje, klimat. Doznamy górskiego chłodu i południowego słońca. Dwa dni, to odcinki „alpejskie” i jazda w górę, aż do Mariazell w Austrii, gdzie znajduje się najważniejsze Sanktuarium Maryjne w Europie Środkowej. Zagościmy w Wenecji i Asyżu, pojedziemy na Monte Cassino. Ostatnie trzy dni spędzimy w Rzymie. Będzie też czas na odpoczynek na słonecznej plaży nad Morzem Tyrreńskiem.

Jedziemy do dwóch papieży: zostało zaplanowane spotkanie z Benedyktem XVI i modlitwa u grobu Jana Pawła II, który wcześniej nas gościł podczas pięciu wypraw. Przeżyjmy tę przygodę razem, może któraś z tych pielgrzymek będzie wyprawą życia również dla czytelników „Naszego Głosu”? Jeśli zechcesz z nami jechać, zadzwoń i zapisz się u ks. Daniela Tomasika, który jest sekretarzem pielgrzymek: tel. (013) 4791730, 0 607 062 772. Szczegóły dotyczące naszych tegorocznych i wcześniejszych pielgrzymek znajdziesz pod adresem: www.klubalpin.pl. Do zobaczenia na trasie!

Ewa Jędrzejczyk

Artykuł ukazał się w numerze 3/2007.

© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej