Opublikowano katolicko-anglikański dokument o eklezjologii

2018/07/10
evensong-in-york-minster.jpg

Jest on efektem siedmiu lat spotkań i konsultacji. Przyjęła go Międzynarodowa Komisja Anglikańsko-Rzymskokatolicka (ARCIC), która powstała po spotkaniu papieża Pawła VI z Michaelem Ramseyem, anglikańskim arcybiskupem Canterbury.

Dokument nosi tytuł Podążać razem drogą: uczyć się bycia Kościołem – lokalnym, regionalnym, powszechnym. Tekst został uzgodniony podczas spotkania w niemieckim Erfurcie, rok temu.

Tekst to 68 stron dotyczących struktur obu Kościołów oraz procesów decyzyjnych, a także sposobów budowania wzajemnej kościelnej komunii zarówno w wymiarze lokalnym, jak i uniwersalnym. Podkreśla, że istniejące różnice nie są już źródłem podejrzeń i wzajemnych wymówek, ale przede wszystkim ubogacającym środkiem wzajemnego słuchania, uczenia się i nawrócenia.

Międzynarodowa Komisja Anglikańsko-Rzymskokatolicka rozpoczęła swoją pracę w 1970 r. Jej owocami są teksty mające na celu przekazanie wiary, którą oba Kościoły wspólnie wyznają. Dotyczą m.in. miejsca Maryi w nauczaniu i życiu obu Kościołów.

/wj

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#anglikanie #eklezjologia #ekumenizm #Michael Ramsey #Paweł VI
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej