Papież Franciszek o chłopcu, który ofiarował chleby i ryby

2018/07/30
blessing-of-children-604358-640.jpg

Podczas niedzielnej modlitwy “Anioł Pański” Ojciec Święty odniósł się do czytania z Ewangelii.

Papież zwrócił uwagę na bohatera, którego zazwyczaj zupełnie się pomija, skupiając się na cudzie rozmnożenia chleba, dokonanego przez Chrystusa. Owym bohaterem jest chłopiec, który ofiarował pięć chlebów i dwie ryby. Oddał wszystko, co posiadał, a wiedział, że ta ilość pożywienia nie wystarczy dla wszystkich głodnych. Mimo to odważnie podzielił się jedzeniem. Ojciec Święty dostrzegł w tym zachowaniu odwagę, która cechuje ludzi młodych, odwagę, którą należy wspierać.

Chłopiec posiadał także wielką empatię. Współczucie cechuje Chrystusa, który zapewnia tłumom nie tylko strawę duchową, ale także cielesną. Karmi swoim słowem, pocieszeniem, zbawieniem, ofiarowuje swoje życie, ale nie zapomina także o potrzebach ciała.

Papież przypomniał, że powinniśmy być jak chłopiec z Ewangelii, gdyż Bóg działa przez nas. To my powinniśmy reagować na głód naszych współbraci, głód wszelkiego rodzaju. Nie możemy być także obojętni na marnowanie żywności. Chrystus nakazał uczniom, by zebrali ułomki, nic nie mogło się zmarnować. Ojciec Święty pouczył, że pożywienia, które nam pozostało nie należy wyrzucać, a wykorzystać ponownie lub podzielić się z innymi.

/wj

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#anioł pański #Franciszek #Ojciec Święty #rozmnożenie chlebów
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej