Papież Franciszek: To wielki zaszczyt, mieć za matkę Królową. Przesłanie do Polaków (WIDEO)

2017/08/26
papiez-franciszek.png

Przesłanie wideo Ojca Świętego Franciszka dla wszystkich zgromadzonych na Jasnej Górze, 26.08.2017 r. w Uroczystość NMP Częstochowskiej oraz w ramach głównych obchodów Jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

– Drodzy pielgrzymi, pozdrawiam was wszystkich bardzo serdecznie, szczególnie was, którzy przebyliście tak długą drogę, aby dotrzeć dzisiaj, wraz z drogimi braćmi biskupami i kapłanami, do Duchowej Stolicy kraju. Jeśli Częstochowa jest w centrum Polski, oznacza to, że Polska posiada matczyne serce; oznacza to, że każdy puls życia złączony jest z Matką Bożą – powiedział Ojciec Święty w specjalnym przesłaniu wideo skierowanym w związku z obchodami Jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

– To wielki zaszczyt, mieć za Matkę Królową, samą Królową aniołów i świętych, która chwalebnie króluje w niebie. Niemniej jednak, jest jeszcze większą radością fakt, że Królowa jest Matką i że ma się Królową za Matkę – mówi papież Franciszek. Ojciec Święty zauważa, że jasnogórski wizerunek ukazuje Maryję nie jako odległą Królową, która siedzi na tronie, lecz, że “jest Matką, która obejmuje Syna, a wraz z Nim nas wszystkich, swoje dzieci”. – Jest to prawdziwa Matka, ze zranionym Obliczem, Matka, która cierpi, gdyż naprawdę bierze sobie do serca problemy naszego życia – zapewnia Franciszek.

marklucz

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#3 maja Jasna Góra #300-lecie koronacji #Jasna Góra #papież Franciszek #slider
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej