Podcast "Bł. Prymas Wyszyński, człowiek ośmiu błogosławieństw" - część II

2023/10/30
20231010 171037
Fot. Magdalena Szymaszek-Naumiuk

Przed Państwem drugi odcinek rozważań z cyklu pt. "Bł Prymas Wyszyński, człowiek ośmiu błogosławieństw" - "Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni".

Smutek, zwłaszcza długo trwający, nie jest pożądanym stanem ducha u chrześcijanina, gdyż przeczy cnocie nadziei. Jest jednak naturalną reakcją człowieka na pewne sytuacje. - o dobrym smutku i o tym, gdzie szukać pocieszenia opowiada, na przykładzie życie bł. Stefana Wyszyńskiego, Bogdan Kędziora - Z pewnością w życiu Księdza Prymasa, pełnym trudów i wyzwań, nie brakowało powodów do smutku i nie krył się z tym, że cierpi. (...) Jak sobie radził ze smutkiem?

Spotkania z cyklu pt. "Bł Prymas Wyszyński, człowiek ośmiu błogosławieństw" odbywają się w Lublinie w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" - Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego.  Pragniemy to przesłanie nieść w świat również poprzez Radio "Civitas Christiana" w formie podcastów. Naszym gościem jest Pan Bogdan Kędziora, historyk, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, nauczyciel historii w III LO w Lublinie, stający od młodych lat do walki o wolność i suwerenność naszego kraj, pasjonat nauczania i osoby Prymasa Wyszyńskiego.

Zachęcamy do posłuchania pierwszej części z ośmiu spotkań, dzięki którym nie tylko chcemy wskazać na ścieżkę życia Prymasa, która wiodła szlakiem ośmiu błogosławieństw, ale tym samym pragniemy wskazać Państwu podpowiedź i wskazówkę w poszukiwaniu prawdziwego szczęścia.

 

 

/mdk

Magdalena Szymaszek Naumiuk kwadrat

Magdalena Szymaszek-Naumiuk

Koordynator projektu Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego w Lublinie, dziennikarz radiowy, członek Lubelskiego Stowarzyszenia Pamięci Zesłańców Sybiru.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Bogdan Kędziora #Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego #Prymas Wyszyński #osiem błogosławieństw #podcast
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej