Podcast "Bł. Prymas Wyszyński, człowiek ośmiu błogosławieństw" - część VI

2024/02/7
8 blogoslawienstw 6 kadr
Fot. Magdalena Szymaszek-Naumiuk

„Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. Czym jest serce według biblijnej antropologii? Kim są błogosławieni czystego serca? Co Prymas myślał o ludzkim sercu?

Czystość serca bardziej tkwi w intencjach i w sumieniu człowieka, niż w tym co czyni. Czyste serce pozwala dostrzec w drugim godność dziecka Bożego oraz zobaczyć Boga w świecie wokół nas.

Prymas z wielką gorliwością czuwał nad własnym sercem, starając się żyć w prawdzie, a wzorem w tym względzie była dla niego Maryja. Zanotował:

Chroń mnie, Ojcze Słowa, od nadużycia słowa. Niech słowo moje będzie w prawdzie, niech będzie prawdziwe, oględne, ale rzetelne. Wejdź w świat moich myśli i uporządkuj je, bym nie starał się słowami zwodzić Ciebie, imponować Ci…

Zapraszamy na kolejne spotkanie z duchowością bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, o której opowiada Bogdan Kędziora, historyk, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, nauczyciel historii w III LO w Lublinie, pasjonat nauczania i osoby Prymasa Wyszyńskiego:

 

 

 

/mdk

Magdalena Szymaszek Naumiuk kwadrat

Magdalena Szymaszek-Naumiuk

Koordynator projektu Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego w Lublinie, dziennikarz radiowy, członek Lubelskiego Stowarzyszenia Pamięci Zesłańców Sybiru.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Bogdan Kędziora #Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego #osiem błogosławieństw #Prymas Wyszyński #podcast #Studio Lublin #czystość
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej