Projekt multimedialny: Prymas Wyszyński o godności kobiety cz. 2 [wideo]

2021/11/19
Przmas w Stioczku kobiety2
Grafika: CCh

Po uroczystej beatyfikacji, Region Olsztyńsko-Białostocki Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” stworzył projekt multimedialny „Prymas w Stoczku”. W drugiej części o poglądach Prymasa dotyczących roli kobiet, ich awansu społecznego w sferze zawodowej, publicznej oraz w Kościele.

Kobiecy świat nie był niczym obcym dla kard. Stefana Wyszyńskiego. Kobiety odegrały ważną rolę w życiu Prymasa, a ich los nie był mu obojętny. Dbał o ich formację duchową   i intelektualną. Apelował o przywrócenie należnego im miejsca i docenienie roli jaką pełnią.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania filmowych opowieści o człowieku, który jako Prymas Tysiąclecia, nie przestał być blisko ludzi,  przeprowadzając Ojczyznę przez niezwykle trudny odcinek polskiej historii. Całkowicie oddał się sprawie godności człowieka w komunistycznej Polsce po 1945 roku. Potrafił gorąco troszczyć się o dobro wspólne Narodu i państwa, zachował i ugruntował autorytet Kościoła Katolickiego w Polsce.

Nagrania zrealizowano w niezwykłej scenerii – w miejscu drugiego uwięzienia Prymasa – w Stoczku Klasztornym, w celi, w której przebywał rok. To tam dokonał osobistego oddania się Matce Najświętszej.

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia!

Moderatorem rozmowy jest dr Krzysztof Guzek - teolog.

Iwona Czarcińska - Instytut Prymasowski Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Ks. kan. dr Wojsław Czupryński - Diecezjalny Duszpasterz Rodzin w Archidiecezji Warmińskiej.

/uk

© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej