Przeciwko kpinom z Męki Pańskiej

2014/06/18

We wtorek 17 czerwca 2014 r. przed pałacem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, vis-à-vis Pałacu Prezydenckiego, odbyła się manifestacja przeciwko polityce kulturalnej rządu i finansowaniu ze środków ministerstwa – a zatem z pieniędzy podatników – spektaklu Golgota Picnic, który ma zostać wystawiony podczas Malta Festival Poznań. Ministerstwo Kultury jest oficjalnym partnerem festiwalu. Manifestację zakończyła wspólna modlitwa do św. Michała Archanioła, cząstka różańca i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Kilka dni temu przed bluźnierczym spektaklem ostrzegał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, który w liście skierowanym do organizatorów napisał: „Przedstawienie to w opinii wielu osób jest wyjątkowo ordynarnym przedsięwzięciem. Ukazuje Chrystusa jako degenerata, egoistę, odpowiedzialnego za całe zło na świecie. Spektakl obfituje w lubieżne sceny, a pod adresem Chrystusa padają liczne wulgaryzmy. Występujący nago aktorzy kpią z Męki Pańskiej, a całość przesycona jest pornograficznymi odniesieniami do Pisma Świętego”.

Dziś do modlitwy „o przebłaganie za profanację Męki Chrystusa w bluźnierczym spektaklu” wezwała również diecezja warszawsko-praska.

Ewa Czumakow

mm

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#abp Gądecki #Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego #protest
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej