"Spotkanie" - relacja, ale i gest

2023/03/13
fb ogolny rekolekcje 2023 v4
Grafika profeto.pl

Wielki Post to czas bardzo osobisty, czas oczekiwania, czas ukrycia, czas działania… Te 40 dni to także czas spotkania. Dlatego po raz kolejny zapraszamy właśnie CIEBIE do stołu spotkania, karmienia i dzielenia się nim . Przy stole czeka na Ciebie Józef Broda z Tym, który jest najważniejszy, który kocha miłością przez wielkie M… z Bogiem.

Dzielić się Bogiem, to to, do czego zostaliśmy powołani. Wydarzenia XXI wieku - wojny, brak akceptacji, odtrącenie najbliższych, to tylko niektóre z objawów braku poczucia tej właśnie misji.

Coraz częściej słyszymy o problemach alkoholowych naszych najbliższych albo o aktach przemocy na osobach nam znanych... Drobny gest miłości, a czasami jeden życzliwy uśmiech są w stanie podźwignąć ten chylący się ku upadkowi świat relacji międzyludzkich. Świat, w którym powinniśmy mieć czas dla Boga i dla człowieka.

Czy jesteśmy w stanie budować na tych zapomnianych fundamentach? Czy odkrywamy na nowo misję, którą otrzymaliśmy jeszcze przed pojawieniem się na tym świecie? Czy potrafimy przekazywać ją kolejnym pokoleniom? 

/em

2 Ewa Makowska 2

Ewa Makowska

Miłośniczka dobrej literatury oraz produkcji filmowych. 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Profeto #Rekolecje Wielkopostne #Rekolekcje internetowe #Józef Broda #patronat medialny #e-civitas
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej