Targi: spotkanie z gościem specjalnym IW PAX – ks. Piotrem Kozłowskim!

2018/04/14
targi-2.jpg

Na zaproszenie Instytutu Wydawniczego PAX w sobotę, 14 kwietnia, na XXIV Targach Wydawców Katolickich gościł ksiądz Piotr Kozłowski. Czytelnicy oraz dziennikarze mieli okazję do spotkania z duchownym o wyjątkowo radosnym usposobieniu, autorem serii wydawniczej „Ewangelia to nie żarty” oraz książki „Randka z Bogiem i z człowiekiem…”.

Nakładem Instytutu Wydawniczego PAX ukazały się dwie części książki „Ewangelia to nie żarty”, w których autor, ks. Piotr Kozłowski, stara się ukazać rzeczywistość naszej wiary w perspektywie bardziej radosnej, zabawnej, a nawet wręcz dowcipnej.

Jeżeli popatrzymy przez pryzmat wiary, to rzeczywiście zmieni się perspektywa. To tak, jakby kręcić film. Nie da się kręcić filmu z jednej kamery. Nawet transmisje meczu ogląda sie z różnych kamer, żeby można było zobaczyć zbliżenia, akcje z różnych ujęć. Tak samo jest z naszym życiem. Jeśli będziemy patrzyli tylko i wyłącznie z ludzkiej strony – poprzez materializm, codzienne problemy, ból, to będzie ciężko. Jeżeli popatrzymy poprzez pryzmat obietnic, które nam Pan Bóg złożył w Piśmie Świętym, to będzie ta inna kamera – powiedział ks. Kozłowski mediom.

“Ewangelia to nie żarty” to bardzo dobrze przyjęty przez czytelników cykl rozważań. Pisze nasz autor we wstępie: „Dzisiaj rzadko możemy zobaczyć uśmiechniętą twarz, często natomiast spotykamy ludzi, którzy narzekają, użalają się nad sobą, marudzą. Pisząc książkę Ewangelia to nie żarty, chciałbym sprawić, żeby choć jedna osoba więcej po przeczytaniu myśli w niej zawartych spojrzała na życie (zwłaszcza to duchowe) nieco pogodniej. Jeżeli moje rozważania posłużą wam do tego, aby na nowo odkryć radość wiary, by rozważyć głębiej Boże Słowo czy zwyczajnie dowiedzieć się czegoś nowego, z całą satysfakcją będę mógł uznać, iż osiągnąłem założony cel”.

Targi trwają do niedzieli, 15 kwietnia. Serdecznie zapraszamy na stoisko Instytutu wydawniczego PAX nr 48.

***

Już wkrótce na łamach serwisu e-civitas.pl ukaże się obszerny wywiad z autorem serii “Ewangelia to nie żarty”.

mak

 

 

Kowalczyk Marta v2

Marta Kowalczyk

Filolog. Członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Ewangelia #IW PAX #ks. Piotr Kozłowski #książka katolicka #slider #XXIV Targi Wydawców Katolickich
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej