Wolność do służby | Rekolekcje Wielkopostne 360 sekund [odc. 10]

2017/04/6
odc-10.jpg

Jesteś dawcą czy biorcą w Kościele? Do tej pory prosiliśmy o wolność “OD”. Teraz będziemy prosić o wolność “DO”. Dziś posłuchamy o tym, jak prosić o wolność do służby oraz o tym, czym w ogóle jest służba. Zapraszamy, bądźcie z nami!

– Nas w seminarium uczy się zadowalać konsumentów, tzn., jak ludzie przyjdą do Kościoła, to żeby otrzymali wszystko, czego chcą, wyszli zadowoleni i nie mieli do nikogo pretensji – mówi o. Remigiusz Recław SJ. Duchowny zauważa, że to nie jest Nowa Ewangelizacja. W Kościele mamy dawców – osoby zaangażowane i biorców – uczęszczających do Kościoła, ale nie dających niczego od siebie. – Jeśli jesteś biorcą w Kościele, proś o uwolnienie do służby. Jezus nas uwalnia, abyśmy stale stawali się dawcami – mówi o. Recław.

o. Remigiusz Recław SJ – jezuita, rekolekcjonista, duszpasterz wspólnoty w Łodzi „Mocni w Duchu”. Autor wielu książek. Jego trzy ulubione zdania to: „Rób co możesz! Zawsze może być lepiej! Coś musi się dziać”.

Kolejny odcinek w poniedziałek 10 kwietnia!

Cykl internetowych rekolekcji wielkopostnych „Wolność w Sercu Jezusa” 2017 przygotowała Grupa Profeto. Patronat medialny objął Miesięcznik „Civitas Christiana”.

 

mk

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#laikat #Mocni w Duchu #o. Remigiusz Recław #Rekolekcje internetowe #Rekolekcje wielkopostne #służba #świeccy #Wielki Post #wolność
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej