Zapisy na otwarcie Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie z udziałem abp. Gądeckiego

2018/07/12
projekt.jpg

1 września 2018 roku odbędzie się uroczyste otwarcie Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie – „Gwiazdy Niepokalanej”. Będzie ono jednym z 12 międzynarodowych ośrodków modlitwy w intencji pokoju na świecie. W inauguracji można wziąć udział rejestrując się na uroczystość na stronie internetowej www.kaplica.niepokalanow.pl.

Na wszystkich kontynentach zostanie utworzonych 12 międzynarodowych centrów. Liczba nie jest przypadkowa – odnosi się do 12 gwiazd w koronie Najświętszej Maryi Panny. Będzie w nich trwała nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji pokoju. Ołtarze Adoracji do Kaplic Pokoju w każdym Centrum są błogosławione przez Ojca Świętego. Dotychczas powstało 6 takich centrów, znalazły się w: Betlejem w Izraelu, Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, Oziornoje w Kazachstanie, Jamusukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Namyang w Korei Płd. i Kibeho w Rwandzie. Siódme Centrum powstaje w Dagupan na Filipinach, a ósme w Niepokalanowie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych z kraju i zagranicy, aby w tym wyjątkowym dniu byli z nami w Niepokalanowie. To dla nas niezwykły czas, który chcemy z Wami wspólnie przeżyć. Z jednej strony, jest to urzeczywistnienie pragnień św. Maksymiliana Kolbego, założyciela Niepokalanowa, który chciał, aby w naszej Bazylice odbywała się wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Z drugiej zaś strony, poprzez Niepokalanów, Polska dołącza do grona wybranych krajów, z których popłyną słowa modlitwy o pokój na cały świat.

– powiedział o. Andrzej Sąsiadek OFMConv proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie.

Rejestracja na stronie www.kaplica.niepokalanow.pl, w zakładce Uroczystość Inauguracji. Rejestrować mogą się indywidualni pielgrzymi oraz grupy. Liczba dostępnych miejsc to 10 tys., a rejestracja będzie trwała do wyczerpania tego limitu.

Po uroczystej Mszy św. inaugurującej polskie Centrum Modlitwy o Pokój, z udziałem najwyższych władz kościelnych i władz państwowych, nastąpi poświęcenie Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie, zostanie ona otwarta dla pielgrzymów i rozpocznie się wieczysta adoracja.

Uroczystość Inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Patronat honorowy objęli także: Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski, Ojciec Wiesław Pyzio, Prowincjał Ojców Franciszkanów Prowincji Matki Bożej Niepokalanej w Polsce oraz Ojciec Grzegorz Maria Szymanik, Gwardian Klasztoru w Niepokalanowie.

Za kaplica.niepokalanow.pl

/wj

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#abp Gądecki #Niepokalanów #o. Andrzej Sąsiadek #Śiwatowe Centrum Modlitwy o Pokój
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej