Home / Książki / Jan Kaczkowski. Życie pod prąd. Biografia [Wydawnictwo WAM]
kaczkowski.png

Jan Kaczkowski. Życie pod prąd. Biografia [Wydawnictwo WAM]

Pierwsza biografia księdza Jana Kaczkowskiego w sprzedaży już 14 marca.
Kochała go cała Polska. Chętnie opowiadał o swoim życiu, walce z rakiem i założonym przez siebie hospicjum. Ale czy znaliśmy go naprawdę?

Przyjęcie do seminarium dzięki protekcji znanego polityka, rozpacz po przybyciu do Pucka, wpływanie na lokalne wybory, tęsknota za ojcostwem i skomplikowane relacje z „synkami” oraz kulisy konfliktu z arcybiskupem – to tylko kilka z mniej znanych faktów, które złożyły się na historię Jana Kaczkowskiego w równym stopniu, co rola „onkocelebryty”.

Tysiące godzin pracy. Setki przejechanych kilometrów. Stu kilkudziesięciu rozmówców. Zdobyte zaufanie rodziny. Niepublikowane dotąd fotografie. Przemysław Wilczyński stworzył obraz człowieka, który według księdza Adama Bonieckiego „uratował honor polskiego kapłaństwa”.

Przemysław Wilczyński to dziennikarz „Tygodnika Powszechnego”, autor głośnego wywiadu z księdzem Kaczkowskim Sklepany przez Kościół, laureat Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej i nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, trzykrotny laureat Nagrody Dziennikarzy Małopolski oraz współautor książki Broad Peak. Niebo i piekło opisującej kulisy tragicznej polskiej wyprawy z marca 2013 r.

Autor: Przemysław Wilczyński

Źródło: Wydawnictwo WAM

mak

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce

Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więce

#biografia, #Jan Kaczkowski, #Przemysław Wilczyński