Home / Książki / Objawienia Maryjne w Polsce [Wydawnictwo M]
omwp.jpg

Objawienia Maryjne w Polsce [Wydawnictwo M]

Książka zawiera zbeletryzowane opisy dziesięciu objawień Maryjnych, jakich doświadczali Polacy w okolicach Lichenia, Świętej Lipki, Getrzwałdu, Wiktorówek i innych, może mniej znanych, ale z pewnością nie mniej wartych poznania miejsc.

Oprócz tego można przeczytać krótkie, bogato ilustrowane, opisy historii sanktuariów, które wyrosły w miejscach objawień. Książka zawiera również interesujący, teologiczny wstęp, dzięki któremu można dowiedzieć się, jak Kościół katolicki podchodzi do objawień prywatnych i jakie podaje kryteria rozeznawania ich autentyczności.

Seria wydawnicza „Nasza Wiara” to kolekcja niezwykłych albumów ukazujących prawdziwe bogactwo i piękno katolicyzmu w Polsce. Wydawca prezentuje w niej sylwetki świętych, sanktuaria, miejsca objawień i cudownych zdarzeń oraz obrzędy religijne.

Na co dzień nie zdajemy sobie zazwyczaj sprawy, jak bardzo nasze życie kształtowane jest przez odniesienia do chrześcijańskich wartości, estetyki i jak wiele tracimy, odcinając się od tych korzeni. Liturgia, architektura i sztuka sakralna pozwalają nam niemal stanąć w przedsionku Nieba, oderwać się od codzienności i zasmakować tego, do czego wszyscy dążymy. Jest tak dlatego, gdyż wiara wydobywa z naszej codzienności to, co najcenniejsze i najpiękniejsze.

Dzięki serii „Nasza Wiara” odkryją Państwo fascynujący świat religii.

Autor: Joanna Maryon-Golonka

Źródło: Wydawnictwo M

mak

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce

Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więce

#Joanna Maryon-Golonka, #Maryja, #Matka Boża, #objawienia, #objawienia maryjne, #objawienia w Polsce, #polska, #sanktuaria, #wiara