Mateusz Gawroński: „Moja cisza” wypełniona dźwiękami

2020/12/11
img 20201211 wa0000

Na rynku muzycznym pojawiła się nowa pozycja - GGDuo wydało płytę pt. „Moja cisza”. Zawartość albumu jest w większości znana z serwisu Youtube, jednak tradycjonaliści, którzy lubią mieć muzykę „w ręku” a nie w zdigitalizowanej wersji na smartfonie, mogą być usatysfakcjonowani, bo to co znalazło się na krążku jest warte posiadania w swojej płytotece.

Muzycznie płyta jest dość zróżnicowana. Niektóre piosenki są w klimacie funkowym, kolejne reprezentujące pop, gdzieniegdzie słychać również lekkie bluesowanie. Mimo, że na pierwszym planie jest znakomity głos Gabrieli Gąsior, to jednak należy wsłuchać się w akompaniament, który jej towarzyszy. Wojciech Gąsior, jej mąż, multiinstrumentalista, świetnie buduje tło gitarą akustyczną, fortepianem i instrumentami perkusyjnymi. Jednak to co robi z gitarą basową to mistrzostwo świata. Wydobywa z niej niesłychanie ciepłą barwę i głębię brzmienia, gra rytmicznie bezbłędnie, trafia zawsze w punkt.

Teksty piosenek inspirowane są przede wszystkim relacjami rodzinnymi, a konkretniej rodzicielskimi. „UkoHanna” czy „Gdyby Słońce Wiedziało” są piosenkami, w których szczęśliwi rodzice Gąsiorów dzielą się swoją radością z przyjścia na świat ich dzieci z całym światem.

Ciekawym utworem jest „Nieduptak”. Słowa do niego zostały stworzone przez uczące się mówić dzieci muzyków.

GGDuo - NIEDUPTAK

Bardzo czule i nastrojowo wyśpiewane są marzenia i chęci stałego podtrzymywania relacji między małżonkami w utworach „Nieznane” oraz „Chodź tu”. Autorzy zwracają także uwagę na to, że warto czasem znaleźć chwilę tylko i wyłącznie dla samego siebie. Rozmyślanie, refleksje nad samym sobą, kierowanie swojego serca i rozumu w stronę najważniejszych życiowych kwestii znajdziemy m.in. w „To co mam” i genialnej „Mojej ciszy”. Sami autorzy opisują krążek jako zbiór opowieści, które powstały na przestrzeni dziesięciu lat ich życia. Mimo, że opowiadają w nich o sobie to jednak każdy słuchacz może utożsamić się z tymi historiami oraz odnaleźć w niej swoje myśli albo swoją własną ciszę.

GGDuo - Moja Cisza - LIVE-VIDEO (Gabi & Wojciech Gąsior)

 

/mg |edt /łb

 

Gawronski

Mateusz Gawroński

Dziennikarz, członek Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#muzyka #kultura
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej