Papież jakiego nie znaliśmy

2013/12/9

Jak przeżywano adwent i Boże Narodzenie w Watykanie w czasie pontyfikatu Jana Pawła II? Czy papież wprowadził do Rzymu polskie obyczaje? Jak wyglądały ostatnie chwile Ojca Świętego na Ziemi, w oczach jego najbliższych współpracowników? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w książce: “Miejsce dla każdego. Opowieść o świętości Jana Pawła II”, której autorami są abp Mieczysław Mokrzycki (II sekretarz Jana Pawła II) i dziennikarka Brygida Grysiak

2013-11-20 12.05.26

 

“Dla mnie najważniejsze było napisanie książki o Bogu, który nie może być bezdomny. Arcybiskup Mieczysław widział jak Jan Paweł II miał błysk w oczach gdy zaglądał do szopki i patrzył na Dzieciątko Jezus” – mówiła autorka Brygida Grysiak, w trakcie konferencji prasowej, w czasie której książka miała premierę. Arcybiskup Mokrzycki wyraził nadzieję, że książka jest aktualna. W czasach gdy Święta zostały skomercjalizowane, a handel przykrywa sens Świąt. ” Pokazaliśmy jak papież duchowo przeżywał ale też jak pielęgnował różne tradycje. Tradycje, które pomagają w przygotowaniu duchowym do Świąt. Tradycje, na które wielu zabieganym brakuje czasu lub się ich wstydzą.

Mokrzycki_Grysiak_Miejsce_500pcx_popr

Notka od wydawcy: “Po bestsellerowym “Najbardziej lubił wtorki” – książce o codziennym życiu papieża Jana Pawła II, arcybiskup Mieczysław Mokrzycki opowiada Brygidzie Grysiak o tym, co działo się w papieskich apartamentach, kiedy nie było w nich gości, a przy stole zasiadali sami domownicy. Dwa ważne momenty w roku: Boże Narodzenie i Wielkanoc, były czasem, kiedy w Watykanie pojawiał się mały kawałek Polski – z jej świątecznymi zwyczajami, śpiewami, opowieściami. Ta książka to opowieść o tym, jak Jan Paweł II przygotowywał się do tych dni. Czy odwiedzał go św. Mikołaj? Jakie potrawy pojawiały się na świątecznym stole? Obok opowieści lekkich, anegdotycznych, pojawiają się też sprawy poważne. Świadkowie ostatniego Wielkiego Tygodnia Jana Pawła II w przejmujący sposób opowiadają o tym, co działo się w papieskich apartamentach w ostatnim tygodniu życia Papieża. Wstrząsające relacje o bólu, cierpieniu, ale przede wszystkim o wielkiej cierpliwości, z jaką Jan Paweł II podchodził do tego, co działo się w tym czasie wokół niego, w zupełnie nowym świetle pokazuje czas, który dla wszystkich wierzących był szczególny. Swoim życiem napisał najpiękniejszą encyklikę – mówi abp Mokrzycki. Żadna inna encyklika nie przyprowadziła do Boga tylu ludzi.”

© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej