"Powołany" - niezwykły film o kapłaństwie

2022/03/23
D45B82E2 9D5D 421E 8C87 DDE77106F418
Fot: Fundacja Filmowa Powołany

"Powołany" to pierwszy na świecie dokument fabularyzowany opowiadający o mocy i miłości Pana Boga przejawiającej się przez sakrament kapłaństwa.

 

Produkcja otrzymała błogosławieństwo oraz honorowy patronat Przewodniczącego Episkopatu Polski Jego Ekscelencji Abp. Stanisława Gądeckiego. Film powstał m. in. dzięki wsparciu kilkuset darczyńców z całego świata oraz kapitałowi kilku mecenasów.

 

"Powołany" ukazuje historię spotkania pewnej rodziny z kapłanem katolickim. Do zamożnego domu, w ramach wizyty duszpasterskiej, przychodzi ksiądz. Jest zaproszony przez panią domu. Spotyka tam również młodego chłopaka, syna gospodarzy, wpatrzonego w ojca, który jest skrajnym antyklerykałem. Pojawia się również zbuntowana córka, zwabiona przez matkę pod pretekstem pomocy w zakupach internetowych.

 

Między domownikami a księdzem dochodzi do mocnej wymiany zdań i zderzenia światopoglądów. Tematy oscylują wokół siedmiu głównych posług zleconych kapłanom, takich jak: sakrament Eucharystii, sakrament pojednania i pokuty, chrztu Świętego, głoszenie słowa Bożego, modlitwy o uzdrowienie, egzorcyzmu oraz towarzyszenie osobie umierającej. Kapłan opowiada chwytające za serce, prawdziwe historie osób, które nawróciły się poprzez posługę księży. Wychodzą też na jaw tajemnice skrywane przez domowników, które od lat niszczyły relacje rodzinne. Jak zakończy się ta konfrontacja poglądów?

 

W warstwie fabularnej zobaczymy utalentowanych aktorów znanych z wielkiego ekranu oraz telewizji, takich jak: Marcin Kwaśny, Jakub Dmochowski, Marta Lewandowska, Rafał Szałajko i Paulina Śmigielska. W części dokumentalnej pokażemy niezwykłe historie nawróceń: Marty Przybyły, Pawła Martyniuka, Joanny Nowackiej, Marcina Ostrowskiego, Dawida Cmoka, Adama Szymkowskiego oraz Joanny i Marka Klęk.

 

Film będzie opublikowany nieodpłatnie na kanale YouTube / Fundacja Filmowa Powołany, w kilku językach, 14 kwietnia 2022 (Wielki Czwartek). Czas trwania: 85 minut.

 

 

/mdk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Fundacja Filmowa Powołany #Powołany #Marcin Kwaśny #Jakub Dmochowski #Marta Lewandowska #Rafał Szałajko #Paulina Śmigielska #Marta Przybyła #Paweł Martyniuk #Joanna Nowacka #Marcin Ostrowski #Dawid Cmok #Adam Szymkowski #Joanna i Marek Klęk #ks. Piotr Śliżewski #kapłaństwo
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej